Ciasta na zamówienie
15 sierpnia 2021

Kategoria:
Gastronomia

Ciasta na zamówienie – rozwiązanie dla wymagających łasuchów

Jeżeli nie masz czasu na pieczenie lub wątpisz w swoje zdolności kulinarne, dobrym rozwiązaniem jest zamówienie ciasta w cukierni. Oszczędzasz siły i czas (a może i zaoszczędzasz sobie frustracji), a w zamian zyskujesz dobry smak i wygodę. Jednak zanim przystąpisz do działania, potrzebujesz rozwiązać kwestię swojej tożsamości: czy jesteś łasuchem? I czy jesteś z tego dumny?

Łasuch to brzmi dumnie

Masz do siebie żal, że nie możesz obejść się bez czegoś słodkiego? Niepotrzebnie. Pomyśl sobie, że łasuch to brzmi dumnie. Wiedział o tym już Kubuś Puchatek. Kiedyś zapytał go Prosiaczek: Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? Mądry miś odpowiedział: Tego się nie pisze. To się czuje. Podobnie jest z zamiłowaniem do ciasta – to się po prostu czuje.

Jest i techniczna strona tego doświadczenia. Cukier odżywia ludzki mózg, a ponadto stymuluje wydzielanie serotoniny i dopaminy, czyli neuroprzekaźników regulujących dobry nastrój. To dlatego, kiedy zjesz ciastko, poprawia się Twój humor. Warto korzystać z tej zależności, ale pod pewnymi warunkami.

Jedz słodycze dobrej jakości, które dostarczą Ci intrygujących doznań smakowych, a przy tym naprawdę odżywią (a nie podtrują) organizm. Jako rasowy łasuch, zamów ciasto w dobrej cukierni. Po czym ją poznasz? Serwuje smakołyki z naturalnych składników i według autorskich receptur. Sprawdź to np. w Kawiarni Cukierni Piekarni KĘSY w Łodzi, zamawiając ciasta na miejscu albo online.

Dlaczego łasuch zamawia?

Co zyskujesz, zamawiając ciasto? Po pierwsze, przynosisz dumę Rodzinie Łasuchów. Pomyśl, jeżeli jeden Rasowy Łasuch włożył tyle wysiłku w to, aby z najlepszych składników utworzyć taką kompozycję, że „niebo w gębie”, to naprawdę wstyd byłoby z tego nie skorzystać.

Po drugie, dbasz o siebie i swoich gości. Zamawiasz domowe wypieki i ciasta, które wcześniej mogłeś skosztować. Wiesz, że są dobre, być może w międzyczasie stały się ulubionymi smakołykami Twoich bliskich. A gdy pojawia się nowa receptura, łatwiej Ci zaryzykować nowy smak, skoro wiesz, że w danej cukierni „dobrze pieką”.

Po trzecie, zamówienie ciasta ma zalety praktyczne:

  • wybierasz zadowalającą Cię wielkość wypieku,
  • dokładnie wiesz, ile kawałków smakołyku masz do dyspozycji,
  • otrzymujesz świeże ciasto w terminie, na którym Ci zależy.

A poza wszystkim zamawiając ciasto, dajesz sobie szansę na spotkanie. Bo zawsze możesz z nim do kogoś pójść. Jak podpowiada doświadczenie łasucha-Puchatka: Nie można tkwić uparcie w swoim kącie lasu czekając, aż inni do nas przyjdą. Czasem trzeba pójść do nich.