3 czerwca 2019

Kategoria:
Gastronomia

Catering dietetyczny. Charakterystyka

W trosce o zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę obecnie wiele osób decyduje się przejść na zdrową dietę. Niestety dla wielu pracochłonne przygotowywanie urozmaiconych posiłków o konkretnej wartości odżywczej i kalorycznej jest zbyt pracochłonne. Czy w takiej sytuacji trzeba rezygnować z diety? Niekoniecznie. Alternatywą jest catering dietetyczny.

W ostatnim czasie catering dietetyczny zyskał na popularności. To zasługa tego, że ludzie chcą odżywiać się smacznie i zdrowo, a jednocześnie mieć kontrolę nad wartością kaloryczną posiłków. Jednak z racji szybkiego tempa życia i licznych obowiązków rodzinnych oraz zawodowych nie starcza im czasu na samodzielne opracowywanie jadłospisu, robienie zakupów i gotowanie. Na szczęście są firmy cateringowe, np. takie jak Jajko, które zrobią to za Ciebie.

Jak działa catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to nic innego jak jedzenie z dostawą do domu lub miejsca pracy. Polega na wybraniu odpowiedniej niskokalorycznej diety w dowolnej wersji. Ogromną zaletą tego rodzaju usług jest fakt, że firmy cateringowe gwarantują różnorodność i bogactwo kulinarnych doznań.

Zazwyczaj w menu dostępne są różne warianty cateringu dietetycznego. Począwszy od diety 1000 kcal dla osób, które chcą szybko schudnąć, aż po diety 2500 kcal dla tych, którzy po prostu chcą się zdrowo odżywiać. Nowoczesne firmy cateringowe dopasowują swoją ofertę do potrzeb swoich klientów. Dlatego oferują nie tylko standardowe jadłospisy, ale też wersje wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe, bezlaktozowe czy dla diabetyków. Zatem catering dietetyczny to coś więcej niż samo odchudzanie. Jeśli ze względów zdrowotnych musisz wykluczyć pewne produkty ze swojej diety, skorzystanie z pomocy fachowców może okazać się bezcenne, przynajmniej na początku tej rewolucji.

Dlaczego warto zdecydować się na catering dietetyczny?

Osoby, które wybierają catering dietetyczny, nie zawsze chcą tylko schudnąć. Często jest to wstęp do zmiany nawyków żywieniowych na lepsze, poznania nowych smaków
i poszerzenia horyzontów kulinarnych.
Ponadto catering:

  • pozwala oszczędzić czas, który musiałbyś stracić na robienie listy zakupów, opracowywanie przepisów, gotowanie, sprzątanie,
  • inspiruje do podejmowania nowych, kulinarnych wyzwań,
  • dopasowuje się do Twojego stylu życia — zamawiasz menu, które w pełni odpowiada zapotrzebowaniu energetycznemu Twojego organizmu.

Catering dietetyczny składa się zazwyczaj z 5 dań — śniadania, lunchu, obiadu, podwieczorku i kolacji (w zależności od wybranego wariantu).  Dostarczany jest każdego dnia o poranku samochodem-chłodnią prosto pod wskazany adres.