8 stycznia 2020

Kategoria:
Gastronomia

Automat do kawy – niezbędnik w każdym biurze

Wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez kawy. Napój ten dodaje energii do pracy, pobudza do działania i sprawia, że jesteśmy bardziej produktywni. Nic więc dziwnego, że automaty do kawy możemy znaleźć coraz częściej w szkołach, w poczekalniach lub w biurach. Jest to urządzenie niezwykle przydatne zwłaszcza dla pracowników – dobra, świeżo mielona kawa z pewnością zaprocentuje sprawnym działaniem biura.

Większość mitów o szkodliwym działaniu kawy na szczęście została obalona. Kawa w małych dawkach ma działanie prozdrowotne. Poprawia koncentrację oraz ułatwia podejmowanie dobrych decyzji. Dlatego jest doskonałym napojem dla pracowników biura, którzy przez cały dzień muszą być skupieni na pracy.

Dlaczego warto umieścić automat do kawy w biurze?

Automat do kawy może być dodatkowym czynnikiem motywującym pracowników. Najlepszej jakości ziarna, zmielone tuż przed zaparzeniem – taka kawa smakuje najlepiej. Jeśli mamy do niej stały dostęp, z pewnością będzie lepszym wyborem niż zwykła kawa sypana lub rozpuszczalna.

Kawa poprawia koncentrację i działa pobudzająco, dzięki czemu jesteśmy bardziej skupieni na pracy. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku pracy, która wymaga dużego wysiłku intelektualnego. Kawa zmniejsza również liczbę popełnianych błędów, co wynika z jej pobudzającego charakteru. Jeśli będziemy mniej zmęczeni i rozkojarzeni, mamy mniejszą szansę na popełnienie pomyłki.

Zmęczeni nie będziemy produktywni. Choć kawa nie zastąpi dobrego i długiego snu, pozwoli przetrwać cięższe chwile i na chwilę zwiększyć zapał do pracy.

Zalety automatu kawowego

Nowoczesne automaty do kawy dają możliwość płacenia za produkt za pomocą różnych opcji. Nie muszą być wyposażone jedynie we wrzut na monety, mogą także posiadać banknociarkę lub terminal do płatności bezgotówkowych. Dzięki temu każdy może rozkoszować się smakiem kawy w dowolnym momencie, niezależnie od tego czy posiada gotówkę, czy wyłącznie kartę. Tego rodzaju automaty do kawy oferuje na przykład firma Vendim.

Dodatkowo automaty do kawy oferują różne rodzaje kaw. W zależności od tego, na co mamy w danej chwili ochotę. Mleczne cappuccino, a może małe czarne espresso? Każdy ma inny gust i woli inną kawę, a tak duży wybór oferuje wyłącznie automat do kawy. W biurze raczej nie przyrządzimy sobie samodzielnie naszego ulubionego latte.

No i oczywiście największą zaletą automatu do kawy jest to, że jego obecność wpływa w pozytywny sposób na pracowników. Wydaje się więc być niezbędnym elementem wyposażenia każdego biura – w końcu każdemu, zarówno pracodawcy, jak i pracownikowi – zależy na tym, aby praca przynosiła jak największe zyski.