27 października 2017

Kategoria:
Finanse

Jak znaleźć dobrą kancelarię notarialną?

Każda czynność notarialna wymaga wizyty w kancelarii notarialnej, których w naszym kraju jest bardzo duża ilość. Jak zatem wybrać tę najlepszą? Czym kierować się podczas poszukiwań? Czy warto kierować się opiniami z Internetu? Z tego artykułu dowiesz się, na czym polega praca notariusza oraz na co zwracać uwagę przy wyborze kancelarii notarialnej. Zapraszamy do lektury.

Kancelaria notarialna z polecenia

Pierwszym krokiem, jaki należy poczynić w trakcie szukania odpowiedniej kancelarii notarialnej, jest zasięgnięcie opinii znajomych, którzy z takich usług już korzystali. Rodzina czy najbliżsi znajomi na pewno będą chcieli pomóc w tej kwestii i powiedzą prawdę na temat usług notarialnych – opiszą całą sytuację, przedstawią wady i zalety, podpowiedzą, jakie dokumenty należy przynieść do kancelarii oraz opowiedzą, jakie wrażenie zrobił na nich notariusz. Wszystkie szczegóły są niezwykle ważne, dlatego warto się o nie wypytywać. Jeżeli nikt z naszego znajomego otoczenia nie korzystał z usług kancelarii notarialnej, można przejrzeć opinie zamieszczane w Internecie, jednak nie należy według nich podejmować ostatecznej decyzji, ponieważ nie zawsze wiadomo, kto jest ich autorem.

Doświadczenie ważnym kryterium

Należy pamiętać, że notariuszem nie zostaje się przypadkowo. Jest to osoba zaufania publicznego, powołana przez ministra sprawiedliwości, która powinna m.in. mieć ukończone studia prawnicze, odbytą 3-5 letnią aplikację i asesurę notarialną, sporządzone co najmniej 70 projektów aktów notarialnych oraz co najmniej 14 projektów innych czynności notarialnych, a także otrzymać pozytywny wynik na trzyczęściowym egzaminie o charakterze praktycznym. Warto zatem sprawdzić, jakie doświadczenie posiada notariusz w każdej branej przez nas pod uwagę kancelarii notarialnej. Dzięki temu można zawęzić krąg poszukiwań i zdecydować się na wizytę w dwóch-trzech kancelariach.

W dzisiejszych czasach wszystkie ważne informacje można znaleźć na stronach internetowych. Nie inaczej jest z usługami notarialnymi. Należy sprawdzić dane teleadresowe, wykonać telefon i umówić się na wstępne spotkanie z notariuszem. Wykonanie czynności notarialnych określonych przepisami prawa, obejmujących m.in. sporządzenie aktów notarialnych, testamentów oraz aktów poświadczenia dziedziczenia oferuje Kancelaria Notarialna prowadzona przez notariusza Artura Pędrackiego, który zapewnia profesjonalizm, rzetelność świadczonych usług oraz pracę w miłej i przyjaznej atmosferze.