publikacje
5 kwietnia 2018

Kategoria:
Finanse

Zalety publikacji z zakresu finansów

Finanse odgrywają ogromną rolę w codziennym życiu. O ich szczególnym znaczeniu przekonują się zwłaszcza księgowi, finansiści, doradcy podatkowi, przedsiębiorcy czy pracownicy organów skarbowych, mający styczność z zagadnieniami gromadzenia, dzielenia oraz wydatkowania zasobów pieniężnych. Rozporządzanie finansami nie jest proste, a gąszcz przepisów sprawia, że wiedza ogólna nie wystarcza. Rzeczowym wsparciem służą różnego typu poradniki – specjalistyczne publikacje naukowe, poruszające zagadnienia finansowe od podszewki. Dlaczego warto korzystać z tego typu pomocy?

Wiedza wprost od specjalistów

Wśród publikacji z zakresu finansów szczególną uwagę zwracają te tworzone przez znawców tematu – wybitnych specjalistów, uznanych i cenionych praktyków. Spora część dostępnych opracowań to pozycje, których autorami są profesorowie prawa, sędziowie sądów administracyjnych, doradcy podatkowi czy pracownicy organów skarbowych. Tak wybitne grono autorytetów stanowi gwarant wysokiego poziomu merytorycznego wydawanych tytułów. Publikowane pozycje są na bieżąco aktualizowane, w związku z czym zawsze odzwierciedlają aktualny stan prawny. Poruszane problemy i zagadnienia podlegają profesjonalnemu i rzeczowemu omówieniu, m.in. w oparciu o konkretne przykłady. Całość wydawana w bardzo estetycznej, czytelnej formie wręcz zachęca do zaangażowanej lektury.

Szeroki wybór publikacji

Czytelnik poszukujący konkretnej pozycji z zakresu finansów raczej nie odczuje zawodu – do jego dyspozycji jest oddany cały szereg profesjonalnych leksykonów, komentarzy i poradników fachowych. Znajdziemy wśród nich m.in. publikacje podatkowe, prawne i rachunkowe. Nie brak również periodyków. Do takich należy z pewnością Kwartalnik podatkowy Oficyny Wydawniczej UNIMEX, dedykowany wszystkim osobom zawodowo związanym z podatkami. To pozycja specyficzna, wydawana wyłącznie w formie elektronicznej w formacie ePUB. Trend kondensowania wiedzy specjalistycznej w postaci ebooków przybiera na intensywności, otwierając się na nieustannie postępującą cyfryzację.

W jaki sposób kupować?

O wartości specjalistycznych publikacji z zakresu finansów już nikogo przekonywać nie trzeba. Przedstawione dotychczas argumenty zdecydowanie przemawiają na ich korzyść. Większość niezbędnych pozycji można nabyć drogą stacjonarną bądź internetową, kontaktując się z przedstawicielami wybranych wydawnictw. Część z nich – jak np. eksięgarnia UNIMEX – oferuje bardzo atrakcyjne rabaty oraz zniżki. Na stronach oficyn można też zapoznać się z ich dalszymi planami wydawniczymi. Trafioną decyzją okaże się nawiązanie stałej współpracy z konkretnym wydawnictwem, co pozwoli na ciągłe zaopatrywanie w opracowania zgodne z aktualnie obowiązującymi przepisami. Więcej informacji odnośnie warunków nabycia publikacji można znaleźć m.in. na stronie UNIMEX.