27 października 2017

Kategoria:
Finanse

Zalety powierzenia własnej księgowości zewnętrznemu partnerowi

Prowadzenie własnej firmy to spełnienie marzeń – możliwość robienia tego, co się lubi i w czym jest się najlepszym. Niestety, rzeczywistość nie jest tak różowa. Życie przedsiębiorcy kręci się bowiem nie tylko wokół biznesu, ale też wielu formalności związanych z księgowością i rachunkowością. Dlaczego warto w tym zakresie korzystać z pomocy profesjonalistów?

Bezbłędne rozliczenia

Samodzielne prowadzenie księgowości to nie lada wyzwanie. Dzielenie uwagi pomiędzy sprawami firmy a rozliczeniami i dokumentacją księgową może kosztować nie tylko wiele czasu i wysiłku, ale też… pieniędzy. Wszystko przez ewentualne pomyłki w rozliczeniach, których nie trudno uniknąć, gdy brakuje nam czasu i wiedzy z dziedziny księgowości. Każde opóźnienie, pomyłka w rozliczeniu i nawarstwiające się błędy w prowadzeniu dokumentacji księgowej są skrzętnie odnotowywane przez Urząd Skarbowy, który na nieuważnego przedsiębiorcę nakłada dotkliwe kary. Powierzenie księgowości partnerowi zewnętrznemu to najlepszy sposób, by takich błędów uniknąć i w rezultacie zaoszczędzić na prowadzeniu rozliczeń. Wiedza i doświadczenie specjalistów od księgowości pomogą zresztą nie tylko bezbłędnie prowadzić rozliczenia, ale także zoptymalizować je, generując tym samym wymierne korzyści dla firmy. Mówiąc o kosztach i oszczędnościach, nie należy też zapominać o fakcie, iż współpraca z partnerem zewnętrznym to zawsze tańsze rozwiązanie niż utrzymywanie całego działu księgowego czy nawet specjalisty na etacie, gdzie musimy ponosić wszelkie koszty zatrudnienia związane nie tylko z wypłatą dla pracownika, ale też z doposażeniem biura czy zakupem licencji na oprogramowanie.

Wygoda i bezpieczeństwo

Jakie są inne zalety korzystania z usług księgowych świadczonych przez profesjonalne firmy?

Korzyści te wylicza specjalista z biura rachunkowego Bilans w Kosakowie: Nie da się ukryć, że skorzystanie z pomocy partnera zewnętrznego to po prostu wygodne rozwiązanie. Przedsiębiorca nie musi zajmować się dokumentacją, poszerzać swojej wiedzy w zakresie podatków i księgowości, a także dotrzymywać terminów w urzędach. Tym wszystkim zajmują się profesjonalni księgowi, podczas gdy przedsiębiorca może skoncentrować się na meritum swojej działalności, czyli pozyskiwaniu nowych klientów, sprzedaży i realizacji usług. Nie musi się przy tym martwić o bezpieczeństwo swoich spraw księgowych. Dobrze wybrane biuro księgowo-rachunkowe posiada niezbędne certyfikaty uprawniające do prowadzenia działalności, a także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie księgowości swojego biznesu z pomocą profesjonalnego partnera zewnętrznego.