23 marca 2017

Kategoria:
Finanse

Zalety outsourcingu kadrowo-płacowego

Outsourcing płacowo-kadrowy polega na tym, że firma powierza obowiązki administracyjne i księgowe specjalistom w tej dziedzinie. W ten sposób przedsiębiorstwo może złapać oddech, oderwać się od przepisów i papierów oraz zająć się tym, po co zostało założone. Jakie są zalety powierzania obowiązków administracyjnych na zewnątrz? Co można zyskać w ten sposób?

Czym jest outsourcing kadrowo-płacowy?

Outsourcing polega na zleceniu czynności z pewnego zakresu firmom z zewnątrz. Rozwiązanie to jest coraz popularniejsze i zagarnia kolejne segmenty działalności przedsiębiorstw. Wyjątkowo popularny jest outsourcing kadrowo-płacowy, czyli zlecenie wszelkich obowiązków związanych z kadrami i płacami firmie z zewnątrz, która się w tym specjalizuje.

O tym, że rozwiązanie to jest niezwykle chętnie wdrażane, decydują jego ogromne zalety i korzyści dla przedsiębiorców. Nie ma co ukrywać – mało kto zakłada firmę, aby sporą część czasu poświęcać papierologii. Aby sprawnie funkcjonować na rynku i mieć pewność legalności działań, trzeba sporej wiedzy i stałego śledzenia zmian w prawie.

Outsourcing kadrowo-płacowy – dlaczego warto?

Największą zaletą outsourcingu kadrowo-płacowego jest przeniesienie obowiązków związanych z administrowaniem przedsiębiorstwem na kogoś, kto faktycznie się na tym zna. W ten sposób firma może skupić się na właściwej działalności, zamiast tkwić w dokumentach. Dodatkowo odpowiedzialność przechodzi na kogoś innego, kto jest bardziej doświadczony i zaznajomiony z przepisami. Minimalizuje to ryzyko kosztownej pomyłki.

Outsourcing kadrowo-płacowy to także oszczędność dla firmy, ponieważ pozwala ograniczyć liczbę osób zatrudnionych w pionie administracyjnym, zmniejszyć liczbę stanowisk, a także oszczędzić na oprogramowaniu i sprzęcie, szkoleniach itd.

Korzystając z outsourcingu, zdejmujemy z siebie ciężar poszukiwania specjalisty w danej dziedzinie – w firmach świadczących outsourcing (np. www.fulljob.pl) są oni dostępni praktycznie od ręki.

Te wszystkie zalety, zarówno wymierne, jak i niewymierne – mniejsza odpowiedzialność, więcej czasu na strategiczne z punktu widzenia firmy działania, mniej stanowisk pracy, mniej papierologii – sprawiają, że outsourcing kadrowo-płacowy to doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla niewielkich firm.