15 września 2017

Kategoria:
Finanse

Jak wybrać dobrą kancelarię doradztwa podatkowego?

Nie każdy przedsiębiorca musi się znać na podatkach czy rachunkowości. Sukces w biznesie zapewnia bowiem dobra znajomość własnej branży. Niemniej jednak posiadając własną firmę nie uciekniemy od obowiązków związanych z rozliczeniami podatkowymi, dlatego też coraz więcej osób współpracuje z doradcami podatkowymi. Jak znaleźć dobrą kancelarię doradztwa podatkowego?

Wykształcona i doświadczona kadra

Aby działalność gospodarcza odnosiła sukcesy, nie tylko jej właściciel powinien doskonale znać jej specyfikę, ale też… doradca podatkowy. Obeznany w danej branży doradca, mający doświadczenie w optymalizacji dla firm o podobnym profilu, będzie działał szybciej i pewniej, podpowiadając skuteczne rozwiązania w zakresie rozliczeń podatkowych. Znajomość rodzaju przeprowadzanych transakcji i zasad sprzedaży, a także płynności finansowej firmy jest niezbędna do opracowania rozwiązań pozwalających na optymalizację kosztów. W tym celu warto zapoznać się z referencjami kancelarii podatkowych i sprawdzić, jakich klientów do tej pory obsługiwała dana firma. Nie bez znaczenia jest też wykształcenie pracowników. W kancelarii powinni pracować doradcy z kierunkowym wykształceniem, a także szkoleniami potwierdzającymi nieustanne aktualizowanie wiedzy. Ponadto, aby taka firma zapewniała kompleksową obsługę klienta i pomoc w nurtujących go zagadnieniach, powinna również współpracować z zespołem interdyscyplinarnych specjalistów, w tym np. prawników, wykładowców uniwersyteckich, biegłych rewidentów czy przedsiębiorców z różnych branż. Przydatne będą również kontakty kancelarii z zagranicznymi partnerami. Warto również zwrócić uwagę na doświadczenie kancelarii – wieloletnia praktyka przekłada się bowiem na jakość usług.

Profesjonalna i nowoczesna obsługa

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze kancelarii doradztwa podatkowego? Podpowiada doradca podatkowy z kancelarii Pukaluk w Warszawie: Przede wszystkim przyjrzyjmy się zakresowi usług, jakie dana firma świadczy. Może się bowiem okazać, że w miarę rozwoju własnej działalności będziemy potrzebować bardziej kompleksowej obsługi, wykraczającej poza same rozliczenia podatkowe. Dobrze, aby wybrana kancelaria zajmowała się również rachunkowością oraz księgowością. Pełna obsługa to wygoda dla przedsiębiorcy. Koniecznie należy też dowiedzieć się, czy potencjalny partner posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, a także – co jest równie istotne – na jak wysoką kwotę opiewa wartość polisy. Te informacje zagwarantują bezpieczeństwo współpracy. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na stosowanie nowoczesnego oprogramowania, co usprawnia pracę każdej kancelarii. Dobrze wybrane doradztwo podatkowe to gwarancja spokoju i bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej.