rachunki
22 marca 2018

Kategoria:
Finanse

Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?
5 (100%) / 1 głosów

Kiedy warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Niższe koszty, przerzucenie części zadań, które wykona firma zewnętrzna, nawet w ramach kompleksowej obsługi – to tylko niektóre zalety korzystania z usług biura rachunkowego. Kiedy opłaca się skorzystać z takiej usługi? Przed założeniem działalności gospodarczej czy również w trakcie jej prowadzenia? Na wszelkie pytania dotyczące tego zagadnienia odpowiedzi znajdziecie w poniższym artykule. Zapraszamy.

Na początku działalności

Zakładając własną działalność gospodarczą, bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biura rachunkowego. Specjaliści chętnie wspierają młodych przedsiębiorców, dla których pierwsze kroki „na swoim” mogą okazać się trudne. Wyjaśnią, jak zarejestrować nową firmę przez Internet, pomogą w ustaleniu odpowiedniej dla danej sytuacji formy prawnej (spółka cywilna, prawa handlowego czy może jednoosobowa działalność gospodarcza?) i formy opodatkowania, której wybór zależy od przychodu i wysokości kosztów jego uzyskania. Każda z nich ma swoje zalety oraz ograniczenia, dlatego lepiej zasięgnąć opinii fachowców z biura rachunkowego.

Usługi nie kończą się wraz z zarejestrowaniem i uruchomieniem działalności gospodarczej. Przedsiębiorca może kontynuować współpracę z biurem rachunkowych, które zapewni pomoc w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, doradztwie kredytowym i pośrednictwem bankowym, a także kwestiach kadrowych i ubezpieczeniowych. W większych firmach może również brać udział w negocjacjach korzystnych warunków na zakup służbowych telefonów lub komputerów dla pracowników.

W przypadku rozszerzania działalności

Biuro rachunkowe jest także znakomitym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy nie mają czasu na niektóre sprawy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej i są otwarci na outsourcing niektórych obszarów. Współpraca z zewnętrznym biurem rachunkowym jest korzystna zwłaszcza, gdy firma rozszerza zakres działalności lub otwiera się na nowe rynki.

Wiele biur rachunkowych, w tym nasze, oferuje kompleksowe usługi, dzięki którym właściciele firm nie muszą martwić się nie tylko o pełną księgowość, ale również o obsługę kadr i płac, rozliczenia VAT, analizy i raportowanie finansowe oraz doradztwo podatkowe – wymienia specjalistka ds. marketingu i sprzedaży Biura Rachunkowego Global Accounting z siedzibą w Siemianowicach Śląskich.