biuro-rachunkowe
8 maja 2018

Kategoria:
Finanse

W jaki sposób wybrać biuro rachunkowe

Wybór biura rachunkowego, które będzie prowadziło naszą firmę przez meandry prawa podatkowego, jest bardzo ważną decyzją dla przedsiębiorstwa. Dlatego nie może to być decyzja pochopna. Z tego tekstu dowiesz się, w jaki sposób zabrać się za szukanie dobrego biura rachunkowego i po czym poznać, że mamy do czynienia z godnym zaufania partnerem w biznesie.

Zaczynamy poszukiwania biura rachunkowego!

Mamy konkretne oczekiwania wobec dobrego biura rachunkowego. Chcemy, aby jego pracownicy byli kompetentni i uczciwi – w końcu mają się zajmować naszymi pieniędzmi! Dzięki wiedzy dobrego księgowego można znacząco obniżyć koszty związane z prowadzeniem działalności, dlatego warto poświęcić nieco czasu na poszukiwania. O czym warto pamiętać? Na to pytanie odpowiada specjalista z Biura Księgowego Plus na Śląsku:

Warto szukać lokalnie. Choć możliwa jest zdalna obsługa, klienci czują się pewniej, gdy mogą w każdej chwili wpaść do biura, dostarczyć pilnie dokumenty lub po prostu poznać osobę, która ma obsługiwać ich firmę. Mieszkańcy Katowic, przykładowo, mogą więc zacząć poszukiwania od wpisania w wyszukiwarkę „biuro rachunkowe Katowice”, żeby zawęzić wyniki wyłącznie do miejscowych biur. To jednak dopiero początek.

No właśnie – co dalej? W jednym mieście biur jest wiele i nie wszystkie zapewnią tak samo wysoki poziom obsługi. Na pierwszy rzut oka wydaje się jednak, że wszystkie świadczą te same usługi. Rzeczywiście, zakres działalności jest zawsze podobny, jednak jej realizacja może być zupełnie inna. I tu przechodzimy do kluczowego pytania…

Po czym poznać dobre biuro rachunkowe?

Najlepszą rekomendacją są liczni zadowoleni klienci. Jeżeli biuro rachunkowe obsługuje wiele podmiotów, to na pewno nie bez powodu. Można posiłkować się opiniami publikowanymi w sieci, o ile mamy gwarancję, że są autentyczne. Cennym dowodem rzetelności biura są rekomendacje korzystających z jego usług przedsiębiorstw. Warto także rozpytać wśród znajomych – ich doświadczenia mogą być dla nas pewną podpowiedzią.

Czasem biuro rachunkowe specjalizuje się w obsłudze określonego typu firm. Zdecydowanie warto skierować się do takiego podmiotu. Każda forma prowadzenia działalności ma nieco inną specyfikę, a księgowi, którzy poświęcają się szczególnie którejś z nich (np. wyłącznie jednoosobowym działalnościom gospodarczym), mają duże doświadczenie, które dobrze wykorzystają, obsługując nasze przedsiębiorstwo.

Brak sprecyzowanej specjalizacji nie musi jednak przekreślać biura rachunkowego. Duże biura zatrudniają ekspertów z różnych dziedzin i możemy być pewni, że nasze sprawy będą prowadzone należycie.