uslugi-ksiegowe
6 lipca 2018

Kategoria:
Finanse

Usługi kadrowo-płacowe. Co warto o nich wiedzieć?

Wszystkie sprawy związane z obsługa kadrowo-płacową firmy są niesłychanie czasochłonne – zwłaszcza, kiedy nie posiada się odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest outsourcing takich usług. W ten sposób sprawy naszej firmy będą w profesjonalnych rękach, a my zaoszczędzimy mnóstwo czasu. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na korzystanie z usług kadrowo-płacowych?

Kiedy warto skorzystać z outsourcingu kadrowo-płacowego?

Profesjonalna obsługa kadrowo-płacowa przyda się każdemu przedsiębiorcy, który zatrudnia pracowników. Wiąże się z tym wiele formalności, ale szczególnie istotny jest fakt, ze w sprawie przepisów związanych z zatrudnieniem dość często wiele się zmienia. Trzeba więc na bieżąco śledzić zmiany prawne, a zwykły przedsiębiorca po prostu nie ma na to czasu. Dla fachowców z firmy zewnętrznej bycie na bieżąco z przepisami jest podstawowym obowiązkiem, dlatego mamy pewność, że nie narobimy sobie kłopotów z powody nieznajomości nowych przepisów.

Co obejmuje obsługa kadrowo-płacowa?

Obsługa kadrowo płacowa to kompleksowe usługi, potrzebne niemal każdemu przedsiębiorcy. Pracownicy biura prowadzącego dla nas taką obsługę zajmą się naliczaniem wynagrodzeń, a także rozliczeniami z pracownikami i z urzędami. Przygotują też i będą przechowywać niezbędną dokumentację kadrowo-płacową. Naszym obowiązkiem jest tylko informowanie firmy o tym, że zatrudniamy nowego pracownika. Musimy też przekazywać informacje o premiach, urlopach i zwolnieniach. Po naliczeniu wynagrodzeń dostajemy do akceptacji listę płac – jeśli wszystko jest w porządku, firma kadrowo-płacowa realizuje wynagrodzenia. Zakres  usług kadrowych podlega zmianą  – możemy omówić nasze potrzeby z przedstawicielem takiej firmy i ustalić, co będzie należało do jej obowiązków. Możemy na przykład uznać, że sami wolimy przygotowywać umowy o pracę, a outsourcerowi pozostawić jedynie rozliczanie pracowników z ZUS-em. Modeli outsourcingu kadrowo-płacowego jest wiele – dzięki temu łatwo można dopasować go do potrzeb różnych przedsiębiorców. Usługi kadrowo-płacowe realizuje Abm Consulting Adam Mularczyk.

Jak wybrać firmę do spraw kadrowo-płacowych?

Firm oferujących usługi kadrowo-płacowe jest sporo. Zanim zdecydujemy się na usługi jednej z nich, upewnijmy się dokładnie, co otrzymamy w ramach proponowanej nam oferty. Dopytajmy też szczegółowo o opłaty związane z realizacją takich usług – dowiedzmy się, czy mogą się pojawić jakieś dodatkowe koszty. Sprawdźmy też, jaką reputacją cieszy się dana firma.