24 stycznia 2017

Kategoria:
Finanse

W jaki sposób wybrać najlepsze biuro rachunkowe

Zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni często mają problemy ze zrozumieniem prawa podatkowego. Nic dziwnego, ponieważ jest ono dość skomplikowane. Z tego powodu chętnie powierzają swoje sprawy księgowe w ręce biur rachunkowych. Wybór tego najlepszego nie jest najłatwiejszy, dlatego przy podejmowaniu decyzji należy kierować się pewnymi kryteriami.

Po co biuro rachunkowe

Przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że prowadzenie firmy nie polega jedynie na zdobywaniu kontrahentów, wykonywaniu swojej pracy i zbierania plonów. To także mnóstwo wymagających załatwienia formalności, o których nie wolno zapomnieć. Należą do nich bieżące rozliczenia z urzędem skarbowym, z urzędem miasta i z ZUS-em. Aby niczego nie przeoczyć warto powierzyć te zadania specjalistom z biura rachunkowego.

Zazwyczaj początkujący przedsiębiorcy nie poświęcają zbyt wiele czasu na poszukiwanie biura dla swojego biznesu, chcą tylko, aby dbało ono o formalną stronę firmy. Są jednak pewne elementy, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem decyzji o współpracy z wybranym biurem rachunkowym – radzi nasz rozmówca reprezentujący Biuro Rachunkowe AKRO.

Czym się kierować

Przy wyborze biura rachunkowego dla siebie lub swojej firmy warto kierować się takimi kryteriami, jak:

  • Bezpieczeństwo – należy dowiedzieć się w jaki sposób dane biuro rachunkowe chroni powierzone im dane. Dobre biuro gromadzi je na serwerze w zabezpieczonej serwerowni i regularnie wykonuje kopie bezpieczeństwa. Warto też sprawdzić czy ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej biura jest aktualne.
  • Współpraca – ważne jest, aby poznać sposób w jaki pracownicy biura współpracują z klientem, a mianowicie czy oferują opcję dojazdu bądź odbiór dokumentów przez kuriera bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Jest to istotne szczególnie w przypadku przedsiębiorców, których z wybranym biurem rachunkowym dzieli duża odległość.
  • Usługi dodatkowe – pomocne są w miarę rozwoju firmy, toteż warto postawić na biuro, których oferta wykracza poza usługi podstawowe.
  • Opinie klientów – przed nawiązaniem współpracy z biurem rachunkowym dobrze jest zasięgnąć opinii wśród jego klientów. Najlepiej zapytać znajomych, którzy korzystają z usług biura bądź szukać informacji na internetowych forach.
  • Ceny – bardzo istotnym kryterium są także koszty współpracy, które powinny być adekwatne do jakości świadczonych usług. Warto porównać ceny usług danego biura z tymi oferowanymi przez konkurencję i wybrać dla siebie najbardziej korzystną ofertę.