Podręcznik na stole
31 maja 2021

Kategoria:
Finanse

Skup podręczników szkolnych w dobie COV-19

Podręczniki szkolne nie muszą być użytkowane wyłącznie przez jednego ucznia. Wystarczy o nie odpowiednio zadbać, aby po zakończeniu roku szkolnego mogły zostać sprzedane. Jednak w dobie COVID-19 odwiedzanie miejsc, w których przebywa dużo osób, nie jest zbyt bezpieczne. Jak sprzedać podręczniki szkolne bez wychodzenia z domu? Przedstawiamy sprawdzone sposoby.

Sprzedaż podręczników przez internet

Najprostszy sposób na sprzedaż podręczników szkolnych w czasie pandemii? Sprzedaż online. Wystarczy znaleźć popularny portal sprzedażowy umożliwiający wystawienie dowolnych przedmiotów. Dodajesz zdjęcie, krótki opis i… czekasz.

Bo ta metoda, choć najłatwiejsza, ma niestety wiele wad. W celu zwiększenia sprzedaży trzeba uzupełnić jak najwięcej informacji, dzięki którym osoby zainteresowane będą mogły znaleźć nasze ogłoszenie. Potrzebny jest też czas, ponieważ podręczniki szkolne sprzedają się najlepiej w gorącym okresie tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Możemy również spodziewać się pytań dotyczących m.in. stanu podręczników. Powinniśmy nastawić się także na negocjacje cenowe, ponieważ zazwyczaj za używane podręczniki szkolne zainteresowani chcą zapłacić jak najmniej.

Jeśli nie spieszy się nam ze sprzedażą, a jednocześnie chcemy ominąć wychodzenie z domu, aby zanieść podręczniki np. do antykwariatu, możemy zdecydować się właśnie na tę formę sprzedaży. Jednak na szczęście istnieją lepsze sposoby.

Skup podręczników szkolnych on-line

A gdyby tak po prostu zrobić zdjęcia podręczników, otrzymać wycenę, a następnie czekać na ich odbiór przez kuriera? Sprzedaż całego zestawu, w tym podręczników przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku, to znaczna oszczędność czasu i nerwów. Taką usługę oferują Mobilne Podręczniki – wystarczy jedynie zrobić zdjęcie okładki, przygotować listę z tytułami podręczników oraz kodami ISBN. Mailowo otrzymujemy wycenę, a następnie czekamy na odbiór podręczników przez kuriera lub samodzielnie zanosimy je wraz z przygotowaną i już opłaconą etykietą do paczkomatu. Wystarczą już 3 podręczniki, aby wysłać przesyłkę na koszt firmy skupującej. Po jej dostarczeniu i weryfikacji, czy wszystko się zgadza, po prostu otrzymujemy przelew. Sprzedaż podręczników szkolnych nigdy nie była prostsza!

Co więcej, jest to forma absolutnie bezpieczna, ponieważ co najwyżej czeka nas wycieczka do paczkomatu. A jeśli nie chcemy lub nie możemy wychodzić z domu, możemy zamówić kuriera, który odbierze podręczniki bezpośrednio spod naszych drzwi, również bezkontaktowo. Skup podręczników szkolnych w dobie COVID-19 może być nie tylko wygodny, ale również bezpieczny – warto więc skorzystać z tej metody.