Sejf elektroniczny do domu i biura – charakterystyka             
10 sierpnia 2018

Kategoria:
Finanse

Sejf elektroniczny – bezpieczne mienie w każdej sytuacji

Wartościowe przedmioty – niezależnie od tego, czy są dla nas ważne z powodów materialnych, prawnych czy sentymentalnych – wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Twoje najcenniejsze dobra nie dostaną się w niepowołane ręce, jeśli zdecydujesz się na sejf. Poniżej przybliżamy charakterystykę i rodzaje sejfów elektronicznych odpowiednich do zastosowań domowych i profesjonalnych.

Sejf elektroniczny – czym się wyróżnia?

Najważniejszym elementem sejfu jest układ zabezpieczający przed jego otwarciem. Powinien on skutecznie opierać się próbom podejmowanym przez niepowołane osoby, zarówno przy użyciu siły, jak i na drodze oszustwa (np. przez wykradnięcie klucza lub szyfru). Sejfy dzielimy na rodzaje właśnie ze względu na zastosowane rozwiązania zabezpieczające.

W przypadku sejfów elektronicznych dostęp do ich wnętrza uzyskujemy przez wpisanie właściwego kodu. Drzwi są wyposażone w numerowane przyciski służące do jego wprowadzenia. Po kilku nieudanych próbach zamek elektroniczny się blokuje, więc nie ma obaw o to, że niepowołana osoba trafi na nasz kod metodą prób i błędów. Z drugiej strony nie trzeba się obawiać o to, że sami zablokujemy sobie dostęp do swoich kosztowności, ponieważ chroni przed tym alternatywny sposób otwierania sejfu – zamek można otworzyć nie tylko elektronicznie, ale też przy użyciu tradycyjnego klucza.

Sejfy elektroniczne w różnych rozmiarach i kolorach, odpowiednie do domu i firmy, można znaleźć w sklepie internetowym Home24 Direct. Poniżej prezentujemy dwa modele sejfów elektronicznych.

Przykłady sejfów elektronicznych

Pierwszym sejfem elektronicznym, który tu przybliżymy, jest sejf elektroniczny HD11392 wyprodukowany przez Eu-trade. Jest on w kolorze grafitowym. Wymiary zewnętrzne to 35 × 52 × 36 cm. Sejf wykonany jest ze stali. Ścianki mają grubość 2 mm, a drzwi 4 mm. Waży 20 kilogramów. Otwory umożliwiają mocowanie sejfu do ściany lub podłogi, więc nie ma mowy o tym, że złodziej wyniesie cały sejf wraz z zawartością. Wnętrze może być dzielone na dwie części przy pomocy regulowanej półki. Może także ona zostać wymontowana. Zabezpieczenie stanowią: programowalny zamek elektroniczny oraz zamek otwierany kluczem. Zamek elektroniczny blokuje się po trzykrotnym wpisaniu niewłaściwego kodu. Wraz z sejfem w zestawie otrzymujemy: dwa klucze awaryjne, dwie kotwy mocujące oraz instrukcję obsługi.

Drugim przykładem sejfu elektronicznego może być biurowy minisejf elektroniczny HD12667 w kolorze czarnym. Idealnie nadaje się do przechowywania dokumentów, drobnej elektroniki (tablety, smartfony) czy biżuterii i oczywiście pieniędzy. Wykonany jest ze stali. Wymiary zewnętrzne wynoszą 23 × 17 × 17 cm. Ścianki mają grubość 1 mm, a drzwi – 3 mm. Takie rozmiary zapewniają dyskrecję i możliwość ukrycia sejfu. Dołączone śruby mocujące pozwalają na zamontowanie go np. na ścianie. System zabezpieczenia składa się z zamka elektronicznego, który można otworzyć także zwykłymi kluczami.