kobieta licząca na kalkulatorze
29 czerwca 2022

Kategoria:
Finanse

Na jakie ulgi mogą liczyć początkujący przedsiębiorcy?

Rozpoczęcie działalności jest jednym z najtrudniejszych etapów dla początkujących przedsiębiorców, gdyż wiąże się z podejmowaniem wielu decyzji co do formy opodatkowania czy sposobu rejestracji spółki. Przedsiębiorcy wchodzący na rynek mają trudności z dokładnym określeniem powodzenia swojej firmy, jej przychodów i konkretnych kosztów działalności, które często zmieniają się z biegiem czasu. Dlatego warto skorzystać z dostępnych ulg dedykowanych właśnie dla nowych przedsiębiorstw.

Rozwój firmy – z jakich programów ulgowych można skorzystać?

Jednym z popularnych rozwiązań dla początkujących przedsiębiorców jest propozycja „biznesu na próbę”, która pozwala na prowadzenie firmy bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej i odprowadzania składek ZUS. Taka próbna forma prowadzenia firmy pozwala na zbadanie rynku i zapotrzebowania na oferowane produkty czy usługi. Dzięki temu można przewidzieć czy biznes znajdzie swoją bazę Klientów i czy będzie przynosił zyski przedsiębiorcy. Taka forma wymaga jednak prowadzenia uproszczonej ewidencji sprzedaży i wpłacania zaliczek na podatek dochodowy,  a także wystawiania rachunków i faktur dla klientów. By dobrze rozpocząć działalność firmy i dopełnić wszystkich zobowiązań warto skorzystać z oferty biura rachunkowego w Białymstoku, które umożliwi bardziej efektywne prowadzenie firmy od strony formalnej. Ponadto początkujący przedsiębiorcy mogą skorzystać z możliwości zwolnienia od płacenia składek na ubezpieczenie społeczne, w ramach programu ulgi na start. Po tym okresie można skorzystać jeszcze z możliwości obniżenia składek ZUS przez okres 24 miesięcy, kiedy to minimalna wpłata nie może być niższa niż 30% minimalnego wynagrodzenia.

Profesjonalne usługi księgowe i rachunkowe – pomoc dla początkujących przedsiębiorców

Rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej może być dużym wyzwaniem szczególnie na początku. Dlatego, by firma rozwijała się sprawnie, warto skorzystać z pomocy specjalistów w dziedzinie księgowości i rachunkowości. Szeroki zakres usług dla firm dostępny jest w biurze rachunkowym BRMK, które oferuje profesjonalną pomoc w prowadzeniu działalności zarówno małych, jak i dużych firm. Dla początkujących przedsiębiorstw szczególnie przydatna może okazać się pomoc w zakładaniu spółki, obsłudze prawnej i dopełnianiu wszystkich obowiązków formalnych na początku działalności firmy. Warto skorzystać również z możliwości przygotowania wniosków o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej, która pozwoli uzyskać refundację kosztów wyposażenia miejsca pracy.