kredyt hipoteczny
27 czerwca 2016

Kategoria:
Finanse

Na jakie czynniki zwracać uwagę, wybierając kredyt hipoteczny?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego umożliwia zakup własnego mieszkania, dlatego jest to bardzo wartościowa inwestycja. Jednocześnie jest ona również ryzykowna, dlatego warto dokładnie przeanalizować oferty kredytów oraz zdobyć informacje, jak uniknąć wpadek niektórych kredytobiorców, którzy mają problem ze spłatą zobowiązań. Na jakie czynniki należy zatem zwracać uwagę przy wyborze kredytu hipotecznego? O tym przeczytasz poniżej.

Czy stać cię na kredyt hipoteczny?

Oceń swoje możliwości finansowe – niby proste, ale należy pamiętać, że kredyt hipoteczny spłaca się nawet do kilkudziesięciu lat. Przez ten czas dużo rzeczy w naszym życiu może się zmienić. Z punktu widzenia kredytodawcy ważne są twoje dochody, wydatki oraz forma zatrudnienia, a także wartość rynkowa i stan techniczny nieruchomości. Przy zaciąganiu długoterminowych zobowiązań powinieneś przeanalizować wiele kwestii ekonomicznych oraz zdarzeń losowych mogących wpłynąć na spłatę kredytu. Bank często oferuje zaciągnięcie jak najwyższej kwoty, która ma ułatwić remont oraz wyposażenie nowego mieszkania. Ponadto, dorzuca też pakiet ubezpieczeń, np. od utraty pracy lub choroby. W kwestiach finansowych weź również pod uwagę fakt, że od 2017 roku wkład własny będzie wynosił minimum 20%.

Dokładnie przeanalizuj wszystkie oferty bankowe

Skorzystaj z usług doradcy – aby sprawdzić oferty banków działających na polskim rynku, nie musisz odwiedzać wszystkich ich siedzib – wystarczy, że skorzystasz z usług profesjonalnego doradcy finansowego. Jeżeli jednak nie masz zaufania do takich znawców, możesz posłużyć się kalkulatorem kredytowym, który znajduje się na niemal każdej stronie poświęconej kredytom hipotecznym. Charakteryzuje się on dużą starannością i częstą aktualnością, dzięki czemu wszelkie informacje uzyskasz nie wychodząc z domu.

Nie sugeruj się reklamami – foldery reklamowe przygotowywane przez banki oraz wszelkie reklamy emitowane w telewizji nie są najlepszym źródłem wiedzy na temat kredytów hipotecznych. Bardziej szczegółowe informacje znajdziesz na stronach internetowych należących do poszczególnych instytucji finansowych – radzi deweloper Shiraz Trio, która jest nowoczesną inwestycją mieszkaniową zlokalizowaną przy ulicy Josepha Conrada 3.