wsparcie unijne
25 lipca 2021

Kategoria:
Finanse

Na czym polega kredyt ze wsparciem unijnym dla firm?

Brak funduszy może być poważną przeszkodą w realizacji innowacyjnych pomysłów lub rozwoju firmy. Szczególnie jeśli przedsiębiorca nie może pochwalić się bogatą historią lub zdolnością kredytową. Na szczęście istnieje rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie kredytu na preferencyjnych warunkach. Kredyt ze wsparciem unijnym, bo o nim mowa, pozwoli ci uzyskać kredyt z poręczeniem – sprawdź, na czym to polega.

Kredyt ze wsparciem unijnym dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Na czym polega pożyczka ze wsparciem unijnym? Krótko mówiąc, na udzieleniu kredytu z zabezpieczeniem gwarantowanym przez Fundusze Europejskie, a konkretniej fundusze poręczeniowe. Tym samym przedsiębiorca może uzyskać kredyt dla firmy nawet w przypadku, kiedy nie ma historii kredytowej lub zabezpieczenia wymaganego przez bank. Instytucja finansowa (Bank Gospodarstwa Krajowego) zyskuje zaś pewność, że zobowiązanie zostanie spłacone, nawet jeśli kredytobiorca nie będzie w stanie go spłacić.

Największe szanse na wsparcie mają firmy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jednak co ważne, oferta pożyczek różni się w zależności od województwa. Programy Regionalne zostały dopasowane do rzeczywistych potrzeb danego regionu, a oferowane produkty różnią się kwotą finansowania, okresem karencji i spłaty. Niemniej wszystkie oferowane pożyczki unijne, niezależnie od regionu, cechują się warunkami korzystniejszymi niż rynkowe (lub równym warunkom rynkowym), dlatego są najlepszym źródłem finansowania dla firm z sektora MŚP.

Na co można uzyskać kredyt ze wsparciem unijnym?

Pożyczki ze wsparciem unijnym są przeznaczone zarówno dla nowych przedsiębiorców, stawiających swoje pierwsze kroki w biznesie i szukających finansowania dla innowacyjnych pomysłów, jak i firm doświadczonych, inwestujących w infrastrukturę przedsiębiorstwa. Ich założeniem jest polepszenie sytuacji społeczno-gospodarczej Polski, a finansowanie może być przeznaczone na szeroko rozumiany rozwój firmy.

Największe szanse na dotacje mają inwestycje realizowane w obszarach: projektów badawczych i innowacji, informatyzacji, rozwiązań ekologicznych, szkoleń, działalności zagranicznej, a także rozwoju działalności firmy. I nie są to wszystkie obszary, które mogą być realizowane dzięki wsparciu kredytowemu. Warto więc skorzystać z usług doświadczonych brokerów kredytowych, np. z firmy PS Finanse z Warszawy, którzy podpowiedzą, jakie projekty mogą zostać sfinansowane z programu oraz w jaki sposób uzyskać kredyt dla firmy ze wsparciem unijnym.