doradztwo
14 października 2021

Kategoria:
Finanse

Na czym polega doradztwo inwestycyjne?

Nadwyżki finansowe dobrze jest inwestować. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób to robić, aby uzyskać przyrost ich wartości, nie zaś stracić. Tu z pomocą przychodzi doradztwo inwestycyjne, czyli strategiczne wsparcie inwestycji. Specjaliści, na podstawie analizy portfela i profilu ryzyka klienta wydają indywidualne rekomendacje i oferują instrumenty finansowe, w których można ulokować nadwyżkę.

Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega doradztwo inwestycyjne.

Czym jest doradztwo inwestycyjne?

Trzymanie nadwyżek kapitałowych w gotówce, na rachunku bankowym, a często nawet na lokacie jest nieopłacalne. Zerowa lub niska stopa zwrotu, a do tego inflacja, która wpływa na spadek wartości pieniądza. Jak zapobiec utracie wartości, a jednocześnie na nich zarobić? Rozwiązaniem są inwestycje zewnętrzne, które pozwolą na dywersyfikację, a jednocześnie stabilizację portfela. Tych na rynku finansowym jest jednak mnóstwo, dlatego trzeba wiedzieć, które są najkorzystniejsze.

Strategiczne wsparcie wraz z rekomendacjami określonych produktów zapewnia właśnie doradztwo inwestycyjne. Oferta jest przygotowywana indywidualnie, na podstawie sytuacji finansowej, preferencji, a także akceptowanego stopnia ryzyka. Z doradztwa inwestycyjnego mogą skorzystać zarówno osoby, które dopiero chcą rozpocząć inwestowanie, jak i klienci, którzy mają portfel składający się z różnego rodzaju aktywów. W ich przypadku analiza portfela inwestycyjnego może pomóc w jego restrukturyzacji, szczególnie jeśli z różnych powodów inwestycje nie mogą zakończyć się zgodnie z oczekiwaniami.

W jaki sposób przebiega usługa?

W znalezieniu atrakcyjnych projektów inwestycyjnych mogą pomóc specjaliści z butiku inwestycyjnego BJ OPTIMA z Warszawy. Usługa skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw z sektora MŚP. Oferta dopasowana jest do potrzeb i możliwości oraz opiera się o informacje na temat wielkości aktywów, oczekiwaniach względem procesu (m.in. planowanej stopie zwrotu, horyzoncie czasowym, akceptowalnym stopniu ryzyka), a także analizie portfela inwestycyjnego (jeśli klient ma już aktywa).

Przedstawione rekomendacje inwestycyjne nie ograniczają się do prostych wskazań – zawierają również szczegółowe uzasadnienie, dzięki czemu widoczny jest kierunek podejmowanych działań. Jednak co ważne, podjęcie decyzji co do inwestycji zawsze ostatecznie leży po stronie klienta, a usługa do niczego nie zobowiązuje. Warto jednak skorzystać, ponieważ specjaliści z wieloletnim doświadczeniem inwestycyjnym wiedzą, co w danym momencie jest najbardziej opłacalne.