25 października 2017

Kategoria:
Finanse

Linia kredytowa w koncie firmowym – korzyści

Problemy finansowe mogą zdarzyć się w każdej firmie. Niewystarczający kapitał uniemożliwia spłatę zadłużeń i uregulowanie zaległych opłat, ale stanowi też poważny problem dla firm rozwijających się, które np. chcą zakupić nowe wyposażenie czy wyremontować lokal. W takich sytuacjach nie obejdzie się bez szybkiego pozyskania dodatkowych środków, co umożliwia linia kredytowa w koncie firmowym.

Czym jest linia kredytowa w koncie firmowym?

Banki oferują przedsiębiorcom szeroki wachlarz produktów kredytowych, ułatwiających pozyskanie dodatkowego kapitału dla firmy. Linia kredytowa w koncie firmowym, czyli kredyt w rachunku bieżącym, to najbardziej elastyczna i wygodna opcja dla właścicieli firm, którzy potrzebują szybkiego wsparcia w finansowaniu bieżących wydatków. Nieprzewidziane sytuacje, związane np. z potrzebą rozwoju przedsiębiorstwa czy utrzymania jego płynności finansowej, zdarzają się często i wymagają szybkiej reakcji. – Mówi przedstawiciel Zespołu Ekspertów Finansowych finanse.pl z Będzina. – Stały dostęp do dodatkowych środków na koncie pozwala szybko uzyskać potrzebną kwotę, a minimum formalności to oszczędność czasu. Decydując się na utworzenie linii kredytowej w koncie, przedsiębiorca zyskuje prawo do zadłużenia się w rachunku bieżącym w ustalonej kwocie, która stanowi limit kredytu. Zmiennemu oprocentowaniu podlegają przy tym jedynie wykorzystane środki z linii kredytowej, zatem przedsiębiorca nie płaci odsetek od niewykorzystanej kwoty dodatkowych środków. Wpływy na koncie pomniejszają zadłużenie i sprawiają, że limit kredytowy odnawia się i pozostaje do dyspozycji właściciela firmy.

Zalety kredytu w rachunku bieżącym firmy

Dlaczego firmom opłaca się korzystać z linii kredytowej w koncie firmowym?

  • Dowolność w użytkowaniu środków – pieniądze pochodzące z linii kredytowej dostępne są w każdej chwili i można je wydać na dowolny cel. To idealny sposób na pokrycie bieżących, nieprzewidzianych wydatków firmy.
  • Odsetki od wykorzystanej kwoty – w przypadku kredytu w rachunku bieżącym firmy, oprocentowanie nalicza się wyłącznie za tę sumę kredytu, którą faktycznie wykorzystaliśmy, co oznacza brak odsetek w sytuacji, gdy nie korzystamy z linii kredytowej.
  • Minimum formalności – procedury uzyskania dostępu do linii kredytowej dla firmy są uproszczone, a do tego nie są wymagane zabezpieczenia majątkowe. Kwoty linii kredytowych są przy tym wysokie. Niezbędne dodatkowe środki otrzymuje się bez zbędnej zwłoki.

Biorąc pod uwagę tak istotne atuty linii kredytowej w koncie firmowym, nie dziwi fakt, iż coraz więcej klientów korzysta z tej opcji pozyskania dodatkowego kapitału.