księgowość online
29 sierpnia 2021

Kategoria:
Finanse

Kiedy warto zdecydować sie na e-księgowość dla firm?

E-księgowość to rozwiązanie dla jednoosobowych mikro lub małych przedsiębiorstw na zasadach ogólnych czy też ryczałcie. Usługa ta polega na obsłudze księgowej przez Internet, która jest przeznaczona także dla osób będących czynnymi podatnikami VAT i VAT-UE. Ze względu na wygodę i szybkość działania, a także unikanie niedogodności związanych z korzystaniem z księgowości tradycyjnej, obsługa online jest coraz chętniej wybierana. Na czym polega e-księgowość dla firm?

Charakterystyka e-księgowości dla firm

Księgowość online polega dokładnie na tym samym, co księgowość tradycyjna. Różnica jest wyłącznie taka, że dokumentów nie przekazuje się osobiście do biura rachunkowego, a przesyła się je za pośrednictwem Internetu. Do każdych dokumentów ma się stały dostęp, co umożliwia w razie potrzeby ich wydruk. E-księgowość dla firm jest więc elementem niezbędnym do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej. Działa za pośrednictwem aplikacji internetowych, dzięki którym przedsiębiorca lub osoba upoważniona może samodzielnie kontrolować rozliczenia.

Warto zauważyć, że koszty księgowości internetowej są o wiele niższe od księgowości tradycyjnej. Każdą sprawę księgowo-finansową można załatwić praktycznie bez wychodzenia z domu i jest to dostępne przez całą dobę. Ma się możliwość podglądu wszelkich informacji w specjalnym panelu internetowym. Wybierając księgowość online, nie ma także potrzeby, aby śledzić zmiany w prawie podatkowym, ponieważ właściciele serwisów dbają, aby wszystko na platformie było aktualne. Księgowość online zapewnia także całodobowy dostęp do dokumentów księgowych firmy, możliwość wystawienia faktury z każdego miejsca, które zapewnia dostęp do sieci oraz wygodne przekazywanie dokumentów do zaksięgowania w formie elektronicznej. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na taką formę księgowości, otrzymają także powiadomienia o kwotach zobowiązań podatkowych i ZUS na indywidualnym koncie internetowym.

Kto może skorzystać z e-księgowości?

Księgowość online dzięki swojej wygodzie i szybkości działania, stanowi idealną alternatywę dla tradycyjnej formy księgowości. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić i zminimalizować koszty prowadzenia działalności. Właśnie, dlatego z oferty EPSILON Księgowość i Inwestycje korzysta tak wielu przedsiębiorców, którzy poszukują sprawdzonej księgowości online. Rozwiązanie to dotyczy przede wszystkim przedsiębiorców, którzy prowadzą księgowość uproszczoną. W takich sytuacjach to wygodne rozwiązanie, ponieważ umożliwia przedsiębiorcy wiele możliwości. Większe firmy, w których księgowość jest rozbudowana, również mogą skorzystać z oprogramowania umożliwiającego rozliczanie online.