ubezpieczenie AC
7 lutego 2020

Kategoria:
Finanse

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie AC?

Wyobraź sobie, że wychodzisz z pracy na parking, a tam… nie ma Twojego auta. Jeszcze inna sytuacja – dzikie zwierzę wyskoczyło Ci przed maskę i dokonało poważnych szkód lub silne opady gradu podziurawiły karoserię niczym sitko. Czy naprawdę musisz w takich sytuacjach płacić za naprawę ze swojej kieszeni? Otóż nie – rozwiązaniem jest ubezpieczenie AC, czyli AutoCasco. Chroni przed mnóstwem szkód – szczególnie tych niezależnych od właściciela.

Ubezpieczenie AC – dlaczego jest tak ważne?

Chociaż AutoCasco nie jest obowiązkowe tak jak OC, jego wykupienie jest niezwykle korzystne dla właściciela auta. Chroni między innymi od szkód, które powstały z winy posiadacza samochodu lub z przyczyn niezależnych od niego.

Większość osób myśli, że AC zabezpiecza głównie przed skutkami finansowymi kradzieży pojazdu. Oczywiście tak jest, zarówno w przypadku znanego, jak i nieznanego sprawcy. Jednak bywa ono równie przydatne, jeśli dojdzie do wypadku z winy ubezpieczonego. Warto pamiętać, że w takiej sytuacji OC nie pokrywa strat sprawcy, a jedynie poszkodowanych. Jeśli zaś auto zostanie uszkodzone w wyniku aktów wandalizmu lub sił natury, AutoCasco także pokryje wydatki związane z naprawami. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą niepotrzebnie tracić pieniędzy i spać spokojnie, nie obawiając się o auto.

W zasadzie AutoCasco może wykupić każdy właściciel samochodu. Dotyczy to nawet tych, którzy mają nieco starsze modele. Oczywiście AC jest dostępne w kilku pakietach – pełnych, jak i częściowych. W ten sposób dowolnie dopasowujesz kwotę oraz zakres ubezpieczenia do swoich możliwości i planujesz budżet.

Czy ubezpieczenie AC sprawdzi się w Twoim przypadku?

Na AC decydują się osoby, które mają samochody nowe, kosztowne lub popularnej marki. Oczywiście nie jest to regułą, gdyż przede wszystkim trzeba określić potrzebę wykupienia AC. Jeśli Twój samochód często stoi na niestrzeżonych parkingach lub nawet strzeżonych, lecz w dalszej odległości – AC będzie trafnym wyborem.

Jak mówi specjalista z firmy PZU Chorzów, parkingi osiedlowe i ulice bywają nadzwyczaj niebezpiecznymi miejscami dla Twojego auta. Jeśli jeszcze jesteś młodym kierowcą, który często podróżuje w godzinach szczytu, musisz szczególnie uważać na swój pojazd.

Na uszkodzenia są również narażone osoby, które parkują pod drzewami lub wiedzą, że okolica nie należy do najspokojniejszych. Samochód wcale nie musi więc być nowy lub wartościowy – chodzi przede wszystkim o oszacowanie ryzyka zniszczenia.

Warto więc wykupić ubezpieczenie w sprawdzonych placówkach, które oferują zniżki i różne konfiguracje pakietu. Specjaliści pomogą je dobrać indywidualnie do Twoich potrzeb.