doradca kredytowy
22 września 2021

Kategoria:
Finanse

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy kredytowego?

Korzystanie z usług doradców kredytowych jest współcześnie bardzo popularne. Coraz więcej osób decyduje się na wsparcie eksperta finansowego, wierząc tym samym w zwiększenie swoich szans na uzyskanie kredytu. W treści naszego artykułu wyjaśniamy, dlaczego zawsze warto korzystać z pomocy doradcy kredytowego. W tym celu wymieniamy zadania, które należą do takiego eksperta finansowego.

Porównywanie ofert pod kątem wszystkich parametrów kredytowych

W celu odpowiedzenia sobie na pytanie o to, czy warto korzystać z usług doradcy kredytowego, na sam początek warto ustalić, czym dokładnie zajmuje się taki ekspert, tj. – jakie są jego zadania wynikające z pełnionego zawodu. Dzięki temu bez trudu można stwierdzić, czy warto zgłaszać się do doradców kredytowych, kiedy planuje się wnioskować o przyznanie kredytu.

Doradca kredytowy to ekspert finansowy, który pomaga swoim klientom w uzyskaniu wsparcia finansowego od banku. Firmy specjalizujące się w doradztwie kredytowym, takie jak Twój Ekspert Finansowy, świadczą kompleksowe usługi, a ich celem jest doprowadzenie do tego, by ich klient uzyskał potrzebne wsparcie finansowe ze strony banku. By to osiągnąć, dokonują szczegółowej analizy ofert banków pod kątem wszystkim możliwych parametrów kredytowych, mianowicie:

  • wysokości oprocentowania kredytu,
  • wysokości prowizji bankowej za przyznanie kredytu,
  • dodatkowych ubezpieczeń,
  • kosztów i warunków przyspieszonej spłaty kredytu,
  • reszty warunków zawartych w umowach kredytowych.

Pozostałe zadania doradcy kredytowego

Dzięki wynikom dokładnej analizy dostępnych ofert bankowych potencjalny kredytobiorca doskonale wie, na jakich warunkach może teoretycznie skorzystać ze wsparcia banku. To pozwala mu na podjęcie decyzji dotyczącej tego, do których banków złożyć wniosek o udzielenie kredytu. Mając jednak na uwadze, że niektóre zapisy widniejące w ofertach bankowych mogą być niezrozumiałe dla osób niezwiązanych z branżą finansową, trzeba przyznać, że pomoc doradcy kredytowego jest w wielu przypadkach nieoceniona.

Doradca kredytowy pomaga w wyborze najlepszej oferty bankowej, a następnie w wynegocjowaniu z bankiem najlepszej oferty kredytu na wybrany cel. Jak więc widać, działanie takich ekspertów finansowych jest kompleksowe, dlatego właśnie wiele osób decyduje się na skorzystanie z ich usług. Dzięki wsparciu doradców kredytowych można oszczędzić przede wszystkim pieniądze, ale też czas: proces kredytowy może trwać nieco dłużej, kiedy ktoś decyduje się na samodzielne wnioskowanie o przyznanie kredytu.