biuro-rachunkowe
14 listopada 2018

Kategoria:
Finanse

Kiedy warto skorzystać z pomocy biura rachunkowego?

Biuro rachunkowe to profesjonalna pomoc, która przyda się osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, średnie i duże przedsiębiorstwa bądź spółki. Księgowa nie tylko poradzi sobie z poprawnym prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów, ale także z pełną księgowością, ewidencją przychodów na ryczałcie bądź obsługą kadr i płac. Dowiedz się, kto jeszcze i w jakich sytuacjach powinien skorzystać z usług biura rachunkowego.

Prowadzisz firmę? Skorzystaj z biura rachunkowego

Niezależnie do tego, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, średnie lub duże przedsiębiorstwo bądź spółka, warto skorzystać z usług biura księgowego. Prawidłowe funkcjonowanie firmy, w dużej mierze zależy od właściwie prowadzonej księgowości, dlatego pomoc specjalisty może okazać się niezbędna. Poprawne księgowanie, regularne wysyłanie pliku JPK, właściwe odprowadzanie składek do ZUS-u oraz podatku dochodowego i VAT-u do urzędu skarbowego, a także realizacja wielu, innych kwestii wymaga wiedzy i biegłości w tych czynnościach. Biorąc pod uwagę niuanse, zmiany oraz nowelizacje prawa podatkowego, profesjonalnie prowadzona księgowość jest gwarancją zachowania płynności firmy i tym samym jej rozwoju. Warto również podkreślić, że obojętnie, czy formą rozliczenia działalności będzie ryczałt, karta podatkowa czy księga przychodów i rozchodów (tzw. KPiR), biuro rachunkowe wszelkie kwestie księgowe biuro rozwiąże szybko, a dodatkowo posłuży także doradztwem w wyborze rozwiązań, które sprawdzą się najlepiej w danym przypadku. Ponadto, księgowi są niezastąpieni także w dużych przedsiębiorstwach i spółkach, w których pełna księgowość oraz obsługa kadr i płac jest skomplikowana i wymaga, aby zajął się nimi profesjonalista.

Biuro księgowe a roczne rozliczenie podatku, umowy tzw. wolnych strzelców i inne usługi

Warto podkreślić, że usługi księgowe (np. ABACUS z Warszawy) świadczą  specjaliści, którzy służą pomocą podatnikom uzyskujących dochody z ramienia innych umów. Z ich usług można skorzystać wtedy, gdy np. chce się poprawnie wypełnić i złożyć roczne zeznanie podatkowe tzw. PIT. Ponadto, księgowy pomoże także w przypadku niejasnych kwestii związanych np. z umową o pracę bądź z umowami osób pracujących jako freelancerzy. W takich przypadkach biuro rachunkowe pomaga m.in. w obliczeniu kosztów uzyskania przychodów bądź prawidłowego rozliczenia podatków, wynikających ze współpracy z firmą zagraniczną.