skup odszkodowan z oc odzyskiwanie
14 lutego 2021

Kategoria:
Finanse

Jakie są główne zalety odkupu odszkodowań?

Odkup odszkodowania jest jedną z dwóch form wsparcia w dochodzeniu swoich praw po wypadku komunikacyjnym, jakie oferują firmy odszkodowawcze. Drugą jest bardziej powszechna – reprezentacja poszkodowanej strony przed sądem. Niestety powszechną już praktyką się stało, że firmy ubezpieczeniowe zaniżają kwoty odszkodowań z OC sprawcy, dochodząc nieraz absurdu. Polacy potrzebują pomocy w walce o swoje, inaczej niemal dosłownie – zostają z niczym.

Ekspert z Przedsiębiorstwa Szacowania Szkód mówi:

Odkup odszkodowań czy skup szkody to odpowiedź na potrzeby tych klientów, którzy nie chcą wikłać się długi i niekiedy kosztowne spory sądowe. Wielu poszkodowanych zgadza się na niskie kwoty odszkodowania tylko ze względu na potrzebę szybkiej gotówki na naprawę samochodu – inaczej nie mogą np. wrócić do pracy. Nasza oferta pozwala uzyskać im szybką gotówkę, która realnie odpowiada powstałym szkodom.

Odkup odszkodowania – czym jest?

Wypadek czy zwykła kolizja drogowa mogą zdarzyć się każdemu – nie jesteśmy w stanie kontrolować zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Kiedy wina leży po stronie drugiego kierowcy, sprawa powinna być jasna. Szkody powstałe w wyniku zdarzenia powinny w całości zostać pokryte z OC sprawcy. Bardzo często jednak zdarza się, że ubezpieczyciele skandalicznie zaniżają kwoty odszkodowania. Te w żaden sposób nie są w stanie pokryć wydatków związanych z naprawą auta lub powrotu do zdrowia poszkodowanego w zdarzeniu kierowcy czy pasażera.

Nie jesteśmy na szczęście pozostawieni sami sobie i możemy wystąpić przeciwko ofercie ubezpieczyciela w drodze negocjacji przed sądowych lub bezpośrednio walczyć o swoje w sądzie. W dochodzeniu swoich praw możemy skorzystać z pomocy kancelarii odszkodowawczych, które oferują profesjonalną reprezentację przed sądem. Należy się jednak nastawić na dość długi proces, konieczność stawiania się przed sądem i odpowiedzi na pytania zadawane przez drugą stronę sporu.

Innym rozwiązaniem, które pozwala uniknąć długiego oczekiwania na zakończenie sprawy sądowej – a więc też na odzyskanie pieniędzy, jest odkup odszkodowania. Kancelaria odszkodowawcza kupi od Ciebie szkodę, realnie ją wcześniej wyceniwszy. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Zalety odkupu odszkodowań

Jedna z najważniejszych korzyści z odkupu odszkodowania jest oczywista – pieniądze na usunięcie szkód otrzymujesz natychmiast po zawarciu umowy z firmą odszkodowawczą. Nie musisz czekać miesięcy, czy nawet lat na zakończenie procesu sądowego. Dodatkowo unikasz ponoszenia kosztów sądowych. Firma profesjonalnie wyceni szkody, wypłaci Ci pieniądze w możliwie najszybszym terminie, a następnie sama zajmie się dochodzeniem odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy. To bardzo wygodne.

Wypadek może być traumatycznym doświadczeniem, przekazując wszystkie formalności w ręce profesjonalistów, zdejmujesz z siebie ciężar minionych wydarzeń. Możesz w spokoju naprawić auto lub kupić nowe, czy też zająć się swoim zdrowiem i powoli zapominać o wydarzeniu.

Nie musisz się martwić o legalność procesu – wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Transakcje są udokumentowane, a korzystanie z takiej możliwości nie wpływa na Twoją umowę z ubezpieczycielem.