kredyt
30 maja 2018

Kategoria:
Finanse

Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Jeśli decydujesz się na kredyt gotówkowy, nigdy nie działaj pochopnie – dokonanie niewłaściwego wyboru może wiązać się z niepotrzebną utratą pieniędzy. Oferty, którymi zasypują nas banki, są niezliczone, a podjęcie ostatecznej decyzji okazuje się niezwykle trudnym zadaniem. Zobacz, na co należy zwrócić uwagę, żeby wybrać najbardziej korzystny kredyt.

RRSO

Decydując się na kredyt gotówkowy, trzeba zachować dużą ostrożność. Banki często reklamują się, oferując niskie oprocentowanie, należy mieć jednak na uwadze, iż nie jest to jedyny koszt, który poniesiemy, biorąc kredyt. Najbardziej miarodajnym wskaźnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest RRSO – radzi profesjonalny ekspert kredytowy z firmy Finansowy Piotr.

RRSO, czyli rzeczywista stopa roczna oprocentowania, to wskaźnik, który uwzględnia wszelkie dodatkowe opłaty takie jak prowizje, odsetki czy ubezpieczenie. Im niższa wartość RRSO, tym korzystniejszy kredyt. Oznacza to również niższą ratę.

Promocje

Wiele banków oferuje różnego rodzaju promocje, nad którymi warto się zastanowić. Ograniczenie się jedynie do banku, w którym posiada się konto, może być błędem. Dobrze jest wziąć pod uwagę jak największą ilość ofert. Niestety, ze względu na ich mnogość, wymaga to poświęcenia bardzo dużej ilości czasu, dlatego korzystne może okazać się skorzystanie z różnego rodzaju zestawień i rankingów kredytów gotówkowych dostępnych przez Internet. Dysponują one bazą banków, które w danym momencie proponują najkorzystniejsze warunki dla potencjalnych kredytobiorców.

Analiza potrzeb i możliwości

Zanim zdecydujesz się na kredyt, powinieneś dokładnie przeanalizować wszystkie swoje potrzeby i możliwości. Zastanów się nad budżetem, którym dysponujesz, i stałymi dochodami oraz wydatkami. Pozwoli to na ustalenie wysokości raty, którą będziesz w stanie regularnie spłacać. Przemyśl także, jakiej kwoty pieniędzy dokładnie potrzebujesz, aby zrealizować wybrany cel. Pamiętaj, aby nie brać kredytu większego niż to konieczne – pamiętaj, że jego spłata wiąże się z odsetkami.

Skorzystanie z usług profesjonalisty

Jak możemy zauważyć, decyzja o wzięciu kredytu gotówkowego nie jest prostym zadaniem i wiąże się z bardzo wieloma czynnikami, które należy przeanalizować. Niejednokrotnie musimy poświęcić wiele czasu, żeby dokonać właściwego wyboru. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaka decyzja będzie dla nas najbardziej korzystna, lub nie mamy niezbędnej wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie, warto zdecydować się na pomoc profesjonalisty. Pozwoli to nie tylko zaoszczędzić czas, ale również ułatwić nam zdobycie ważnych informacji oraz ich analizę, a w konsekwencji podjęcie ostatecznego wyboru.