agencja ubezpieczeniowa
18 stycznia 2020

Kategoria:
Finanse

Jak wybrać dobrą agencję ubezpieczeniową?

Zabezpieczenie się przed różnego rodzaju wypadkami w przyszłości wymaga wykupienia stosownego ubezpieczenia. Jedne są obowiązkowe, tak jak komunikacyjne OC, inne wybieramy po to, by czuć się bezpiecznej przy posiadaniu określonego majątku. Na rynku jest mnóstwo firm, których usługi mogą wydawać się takie same. Podpowiadamy, jak wśród nich znaleźć dobrego ubezpieczyciela.

Kieruj się doświadczeniem firmy

Powstawanie coraz nowych firm ubezpieczeniowych sprawia, że zwiększają się nasze obawy. Możemy stać się ofiarą oszustwa lub różnorodnych problemów, które pojawiają się przy przyznawaniu winy i naliczaniu odszkodowania. O renomie danej firmy świadczy przede wszystkim doświadczenie. Warto poszukać opinii w internecie lub wśród znajomych, co z pewnością wzmocni lub osłabi naszą pewność w stosunku do danego ubezpieczyciela. Jeśli agencja ubezpieczeniowa działa na rynku nieprzerwanie od wielu lat, to możemy być pewni, że ma stałych klientów i poradziła sobie z różnymi problemami. Kolejnym wyznacznikiem będzie nagradzanie jej przez partnerów ubezpieczeniowych. Dowodzi to rzetelności wykonywanej pracy oraz osiągania dobrych wyników.

Sprecyzuj swoje potrzeby

Przy wyborze ubezpieczyciela podstawą jest określenie naszych wymagań. Oferty poszczególnych agencji różnią się pod względem zakresu usług, ceny oraz warunków ochrony. Firmy ubezpieczeniowe próbują zareklamować się różnymi korzyściami swoich ofert oraz usługami, których nie znajdziemy u konkurencji. Im większe mamy potrzeby, tym więcej powinniśmy oczekiwać od ubezpieczyciela.

Pracownik agencji ubezpieczeniowej Piast w Wołominie mówi: Zdecydowanie łatwiej jest ubezpieczyć siebie, swój samochód, majątek, gospodarstwo rolne oraz wykupić określone ubezpieczenie turystyczne w jednej agencji niż korzystać z kilku różnych firm. Jak już będziemy w stanie określić nasze potrzeby, łatwiej będzie obliczyć budżet, który chcemy na to przeznaczyć.

Czytaj, dowiaduj się i porównuj

Przed podpisaniem umowy należy przeczytać polisę. W ogólnych warunkach znajdziemy informacje dotyczące zakresu odpowiedzialności, wyłączenia z odpowiedzialności, zakresu ochrony ubezpieczeniowej oraz kosztów polisy. Składają się na nie wysokość składki, całkowita suma, kwota ubezpieczenia i okres obowiązywania polisy. Dokładne zapoznanie się z umową pozwoli uniknąć przyszłych problemów. Wymaga to jednak posiadania określonej wiedzy o ubezpieczeniach. Im więcej dowiemy się o rynku ubezpieczeniowym, tym łatwiej podejmiemy decyzję co do wyboru właściwej agencji.