kredyt hipoteczny
9 listopada 2019

Kategoria:
Finanse

Jak uzyskać kredyt hipoteczny?

W dzisiejszych czasach styczność z kredytem miał praktycznie każdy z nas. Czasami pożyczka chwilówka, kredyt konsolidacyjny, czy gotówkowy są niewystarczającym zastrzykiem gotówki. Przy zakupie mieszkania, czy budowie domu najlepszym rozwiązaniem okazuje się kredyt hipoteczny. Jak go uzyskać? Jakie kryteria trzeba spełniać, by móc wziąć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny – specyfika

Kredyt hipoteczny to długoterminowa pożyczka bankowa, której zabezpieczeniem jest hipoteka nieruchomości. Hipoteka może dotyczyć nieruchomości już nabytej, lub takiej, którą mamy w planach kupić.  Kredyty hipoteczne udzielane są na bardzo wysokie kwoty, dlatego bank nie mógłby udzielać pożyczki na tak dużą skalę, nie mając pewności, czy i w jakim czasie klient będzie w stanie spłacić swój dług. Hipoteka jest więc dla niego gwarancją spłaty i zabezpieczeniem przed ewentualnym brakiem wpłat.

Jakie wymogi trzeba spełniać, by dostać kredyt hipoteczny?

Aby uzyskać kredyt hipoteczny musimy wziąć pod uwagę fakt, że konieczne będzie posiadanie oszczędności stanowiących wkład własny w planowaną inwestycję. Minimalna wysokość wkładu własnego to 20% wartości kupowanego domu czy mieszkania. Istnieją jednak sytuacje, kiedy próg ten jest dla klienta obniżany. Lepsze oferty czekają zazwyczaj na klientów z większymi oszczędnościami. Wysokość kredytu, jaki zostanie nam udzielony, zależy od dwóch czynników – wartości nieruchomości i naszej zdolności kredytowej. Większość dostępnych na rynku kredytów hipotecznych bazuje na oprocentowaniu zmiennym, czyli takim, na które składa się stopa procentowa Wibor oraz marża banku.

Gdzie szukać pomocy przy wyborze kredytu hipotecznego?

Na rynku finansowym istnieje wiele firm, które specjalizują się w doradztwie kredytowym. Dzięki nim możliwe jest znalezienie najtańszego i najbardziej dopasowanego to Twoich finansów kredytu. Jednym z takich miejsc jest  firma Finanse.pl. Tworzy ją zespół ekspertów finansowych działających na Śląsku. Co wyróżnia to miejsce? Fakt, że nie jest powiązana z żadnym bankiem czy instytucją finansową, więc możemy mieć pewność, że porównywane oferty będą obiektywnie i bezstronnie. Finanse.pl udziela bezpłatnych usług doradczych, co w kontekście pożyczania pieniędzy na inwestycję ma duże znaczenie.