inwestycje
11 maja 2016

Kategoria:
Finanse

Inwestycja na długie lata – czy złoto zapewni bezpieczną przyszłość?

W niepewnych czasach wciąż powracających kryzysów finansowych wszyscy szukamy pewnego sposobu na efektywne oszczędzanie i bezpieczne inwestowanie. A może warto postawić na złoto – kruszec, który skutecznie chroni przez finansowymi zawirowaniami i pozwala wygodnie oszczędzać np. na emeryturę czy w celu zebrania kapitału dla swoich dzieci.

Recepta na bezpieczną przyszłość

Nie bez przyczyny wspomnieliśmy o emeryturze. Wielu z nas słusznie martwi się o wysokość swojej emerytury. Nasze wątpliwości budzą propozycje banków – programy emerytalne, lokaty, fundusze emerytalne. Nie gwarantują one tego, na czym nam zależy najbardziej –bezpieczeństwie zgromadzonych środków, z których będziemy korzystać za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. W porównaniu z tymi niepewnymi instrumentami finansowymi bardzo trafioną decyzją wydaje się inwestycja w złoto – stabilny i zawsze wartościowy kruszec.

Atuty inwestycji w złoto

Warto pamiętać, że złoto skutecznie chroni przez wszelkimi kryzysami finansowymi i inflacją czy reformami walutowymi. To uniwersalny środek płatniczy, w czasie kryzysu – stabilna inwestycja. Możemy mieć pewność, że z biegiem lat złoto nie straci na wartości, gdyż jego zasoby są ograniczone. Zawsze popyt na niego jest wyższy niż podaż. Nie tylko łatwo się je gromadzi, ale też bez problemu sprzedaje – jeśli zechcemy spieniężyć nasze zbiory. Na gromadzenie złota może pozwolić sobie praktycznie każdy. Na przykład w programie Powiernik polegającego na gromadzeniu złota inwestycyjnego minimalna wpłata wynosi 200 złotych. Kruszcowi temu niestraszny jest upływ czasu – złoto nie niszczeje ani nie rdzewieje, pozostanie cenne i piękne przez następne setki lat, a może i tysiąclecia. Możemy złoto trzymać w skarbcu, ale też w domu – jeśli chcemy mieć je zawsze pod ręką w przeciwieństwie do wirtualnych zysków na lokacie bankowej. Posiadane złoto możemy przeznaczyć na własne potrzeby, ale też np. przekazać bliskim. Reasumując – złoto może być znakomitym zabezpieczeniem na przyszłość zarówno dla indywidualnych klientów, jak i całych rodzin. Zawsze warto zdecydować się na tę formę gromadzenia oszczędności.