outsourcing finansowy
11 stycznia 2022

Kategoria:
Finanse

Dlaczego warto zlecić outsourcing usług kadrowo-płacowych i rekrutacji?

Outsourcing usług to popularny sposób na redukcję kosztów w firmie, ale to tylko jedna z wielu jego zalet. Dzięki outsourcingowi możemy usprawnić wiele procesów, co w efekcie przyczynia się do rozwoju firmy. Zlecać usługi zewnętrznym podmiotom można z bardzo wielu dziedzin. W poniższym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto zlecić outsourcing usług kadrowo-płacowych i rekrutacji?

Istota outsourcingu

Outsourcing polega na zlecaniu zewnętrznemu podmiotowi usług – całościowo lub częściowo. Może to dotyczyć usług informatycznych, produkcyjnych, ale również kadrowo-płacowych. Nie każda firma posiada odpowiednie zasoby ludzkie i finansowe na stworzenie różnych działów. Outsourcing umożliwia więc realizowanie różnego rodzaju zadań na wysokim poziomie. Duża zaletą tego procesu jest redukcja kosztów i wygoda. Outsourcing umożliwia także oszczędność czasu, który zarząd może poświęcić na realizację kluczowych zadań bezpośrednio przyczyniających się do rozwoju firmy. Dzięki temu przedsiębiorstwo funkcjonuje stabilnie, wydajnie i jest w stanie realizować postawione sobie cele, również te ekonomiczne. Outsourcing ma na celu więc odciążenie pracodawcy. Duża popularnością cieszy się outsourcing usług kadrowo-płacowych, jaki można zlecić takim zewnętrznym podmiotom, jak na przykład Worker Service. Rozwiązanie to nie wymaga więc tworzenia osobnego działu składającego się ze specjalistów ds. rekrutacji. Dlaczego jeszcze warto się na to zdecydować?

Dlaczego warto zlecić outsourcing usług kadrowo-płacowych i rekrutacji?

Podstawową zaletą korzystania z outsourcingu kadrowo-płacowego jest redukcja kosztów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby zatrudniania specjalistów. To oznacza oszczędność na wynagrodzeniach, ale również kosztach dodatkowych, takich jak podatki czy ubezpieczenie. Kolejna oszczędność wynika z tego, że nie ma potrzeby kupowania sprzętu i oprogramowania, które niezbędne jest do realizacji zadań z zakresu kadr i płac. Doradztwo firmy outsourcingowej w zakresie płac również doprowadza do oszczędności. Zgromadzone dzięki temu środki można przeznaczyć na inne cele, przyczyniające się do rozwoju firmy, np. na cele inwestycyjne. Usługi outsourcingowe w Żorach poprawiają też znacznie wydajność w firmie, a zarząd może skupić się na poprawie innych procesów. Inną zaleta jest przeniesienie odpowiedzialności prawnej. Prowadzenie zadań z zakresu zatrudnienia wymaga dużej wiedzy, również prawniczej i orientowania się w przepisach, które bardzo często się zmieniają. Dzięki temu firma nie musi martwić się o to, czy wszystko realizowane jest zgodnie z przepisami – ponieważ odpowiedzialność ta przechodzi na podmiot zewnętrzny świadczący usługę kadrowo-płacową.