30 listopada 2020

Kategoria:
Finanse

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing księgowości?

Outsourcing księgowości, innymi słowy korzystanie z usług zewnętrznego biura rachunkowego, to dla wielu firm z różnych branż jedyne wyjście. O ile prowadzenie uproszczonej księgowości nie wymaga wiedzy z zakresu prawa podatkowego, o tyle księgowość pełna jest już bardzo skomplikowana. Bez rzetelnej wiedzy, profesjonalnego podejścia i znajomości przepisów, błędy w zakresie takiej księgowości są wręcz pewne.

Outsourcing księgowości – kontakt z biurem rachunkowym

Martwisz się, że kontakt z zewnętrznym biurem rachunkowym może być utrudniony? Zupełnie niepotrzebnie. Profesjonalne i dobrze przygotowane firmy proponujące outsourcing księgowości dbają o to, by współpraca z nimi miała bezproblemowy charakter.

Usługi księgowe świadczymy posługując się nowoczesnymi systemami informatycznymi. To dzięki nim właściciel firmy, która z nami współpracuje ma pełen dostęp do danych finansowo-księgowych działalności, wszystkich raportów oraz sprawozdań. Dane dotyczące jego pracowników i samej firmy są jednak bezpieczne, bo dbamy o poufność takich informacji. Prowadząc księgowość uproszczoną albo pełną, proponujemy trzy warianty współpracy do wyboru. Pierwszy stanowi tradycyjną obsługę księgową. W jego ramach klient dostarcza nam dokumenty, a my przechowujemy je w naszym biurze. Przy współpracy drugiego rodzaju, nasz pracownik zostaje oddelegowany do firmy klienta i zajmuje się kwestiami rachunkowymi na miejscu. Trzeci wariant obejmuje księgowość wirtualną. Taką usługę świadczymy dla firm w całej Polsce – mówią właściciele szczecińskiego Biura Rachunkowego Galant.

Co ważne, profesjonalne biura rachunkowe, które świadczą szeroki wachlarz usług doradztwa księgowego i podatkowego, służą pomocą także w innych aspektach prowadzenia działalności. Z ich wsparciem można też założyć firmę, dokonać rejestracji nowych podmiotów gospodarczych i wybrać najkorzystniejszą formę opodatkowania. Jakie korzyści płyną z takiej współpracy?

Korzyści wynikające ze współpracy z biurem rachunkowym

Biuro rachunkowe, które świadczy usługę prowadzenia pełnej księgowości danej firmy, minimalizuje jej problemy kadrowe. Właściciel nie musi zatrudniać pełnoetatowych pracowników, co finalnie przekłada się na generowanie oszczędności przedsiębiorstwa. Poza tym, zlecając zewnętrznemu podmiotowi kontrolę nad księgowością firmy, zyskuje pewność poprawnego prowadzenia skomplikowanych ksiąg. A wszelkie udogodnienia w zakresie komunikowania się, na które stawiają dziś nowoczesne biura, tylko upewniają go w podjęciu słusznej decyzji.

Doradztwo rachunkowe i podatkowe w przypadku niektórych branż i przedsiębiorstw jest wręcz koniecznością. Mniejsze firmy, zazwyczaj te prowadzące uproszczoną księgowość na co dzień doskonale radzą sobie bez wsparcia biura rachunkowego. Przychodzi jednak taki moment, w którym i one szukają pomocy. Coroczne rozliczenie PIT czy jednorazowa pomoc ze strony biura na szczęście też jest możliwa!