uslugi ksiegowe
11 lipca 2016

Kategoria:
Finanse

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej księgowej?

Każdy przedsiębiorca, niezależnie od branży oraz skali działalności, zobowiązany jest do prowadzenia księgowości swej firmy. Wbrew pozorom zajmowanie się finansami jest zadaniem wymagającym wielkiej skrupulatności oraz wiedzy – z tego powodu większość małych i średnich przedsiębiorców decyduje się na zlecenie tego zadania zewnętrznym biurom rachunkowym. Oto kilka plusów takiego rozwiązania.

Zmniejszenie kosztów funkcjonowania firmy

Bardzo duże firmy, zatrudniające wiele osób zwykle posiadają własne działy księgowości. Utrzymanie osobistego księgowego wiąże się jednak z kosztami, które z pewnością byłyby ogromnym obciążeniem dla większości małych i średnich przedsiębiorstw – koszty obejmują bowiem nie tylko pensje, ale również składki. Zlecając prowadzenie księgowości zewnętrznemu biuru możemy w znacznym stopniu ograniczyć te koszty, gdyż opłata za prowadzenie księgowości jest w tym wypadku znacznie niższa, obejmuje jedynie wykonanie konkretnej usługi.

Duże bezpieczeństwo

Prowadzenie finansów firmy to zadanie niezwykle odpowiedzialne, wymagające nie tylko specjalistycznej wiedzy i umiejętności z zakresu prawa podatkowego (które zmienia się bardzo często), ekonomii, czy wymogów formalnych. Niezbędne są również sumienność, rzetelność i odpowiedzialność – nawet z pozoru maleńkie błędy mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Korzystanie z usług biura rachunkowego stanowi duże zabezpieczenie, gdyż minimalizuje ryzyko ewentualnych błędów w zeznaniach podatkowych i innych rozliczeniach.

Więcej czasu na pracę i odpoczynek

Mogłoby się wydawać, że rozliczanie finansów to czynność, którą każdy może wykonać. Nie jest to jednak takie proste, szczególnie jeśli spada na nas konieczność rozliczenia nie tylko nas samych, ale również naszych pracowników. Do wykonania tego zadania potrzebny jest czas, który możemy przecież poświęcić pracy, a tym samym – powiększaniu naszego kapitału. Jeśli z kolei zajmujemy się rozliczaniem finansów po godzinach, zabieramy sobie cenny czas odpoczynku. Dzięki pomocy biura rachunkowego możemy poświęcić się tylko i wyłącznie naszym obowiązkom służbowym i nie martwić się niczym juz po pracy.

Usługi z zakresu księgowości i doradztwa podatkowego są specjalizacją biura rachunkowego Roszkowska-Galant.