5 maja 2017

Kategoria:
Finanse

Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika ubezpieczeniowego?

Tematyka ubezpieczeń nie należy do łatwych. Na rynku działa wiele firm ubezpieczeniowych, a każda z nich promuje swoją ofertę jako najlepszą. Jak nie zgubić się w gąszczu obietnic, a jednocześnie zobowiązań wynikających z wykupienia polisy?

Agent ubezpieczeniowy a broker

Każda osoba zastanawiająca się nad wykupieniem ubezpieczenia i rozważająca skorzystanie z pomocy pośrednika ubezpieczeniowego, powinna uświadomić sobie różnicę między brokerem a agentem ubezpieczeniowym – przekonuje nasz rozmówca z PHU Baza.

Agent ubezpieczeniowy jest reprezentantem konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, toteż działa właśnie w jego interesie. Brokerem nazywamy natomiast pośrednika ubezpieczeniowego, którego zadaniem jest dbanie o interesy klienta.

Czym zajmuje się broker?

Podczas gdy rolą agenta ubezpieczeniowego jest przekonanie cię do wyboru polisy w zakładzie, dla którego pracuje, broker pomoże ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie z pośród propozycji wielu firm. Pośrednik ubezpieczeniowy pracuje bowiem niezależnie od konkretnej firmy ubezpieczeniowej i posiada szeroką wiedzę w zakresie całej dostępnej oferty rynkowej.

Dlaczego warto skorzystać z usług brokera

Najważniejszą korzyścią wynikającą ze wsparcia brokera jest fakt, że nie musisz osobiście zapoznawać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami i rozpracowywać ich zawiłości. Specjalista szybko i pewnie wybierze najlepsze dla ciebie ubezpieczenie, co jest nie tylko wygodne, ale też zaoszczędzi ci dużo czasu i niepotrzebnych nerwów.

Zadbaj o swoje finanse

Ekspercka porada przede wszystkim zabezpieczy cię przed ryzykiem podjęcia niekorzystnej decyzji, która mogłaby zaowocować długotrwałym i bardzo kosztownym zobowiązaniem. Broker przeanalizuje twoją sytuację i oczekiwania, aby wybrać polisę skrojoną na miarę twoich potrzeb.

Co ciekawe, za jego usługi nie zapłacisz! Wynagrodzenie pośrednika ubezpieczeniowego wypłacane jest przez towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym zdecydujesz się zawrzeć współpracę. Dodatkowo broker, będący z reguły nabywcą hurtowym w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, ma szansę wynegocjować dla ciebie jeszcze niższą cenę polisy.

A co jeśli broker się pomyli?

Prawdopodobieństwo popełnienia błędu przez pośrednika ubezpieczeniowego jest niewielkie, nie tylko ze względu na jego doświadczenie i dostępne narzędzia. Wybór najlepszej opcji ubezpieczenia leży w interesie brokera, ponieważ odpowiedzialność majątkowa spoczywa właśnie na jego barkach. Jeśli okaże się, że zaproponowana przez niego polisa nie jest najlepszą z dostępnych opcji, możesz dochodzić odszkodowania z jego polisy OC.

Obsługa ubezpieczenia

Rola brokera nie kończy się w chwili zawarcia umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym. Decydując się na współpracę z brokerem zyskujesz kompleksową obsługę polisy, łącznie z pomocą przy likwidacji zaistniałych szkód. Na co dzień pośrednik ubezpieczeniowy będzie też czuwał nad twoim portfelem polisowym, a ty będziesz mógł cieszyć się całkowitą beztroską.