Dlaczego nieruchomosci to dobry przedmiot inwestycyjny
14 listopada 2021

Kategoria:
Finanse

Dlaczego nieruchomości to dobry przedmiot inwestycyjny?

Polacy coraz częściej decydują się na zakup nieruchomości. Część osób woli spłacać kredyt za mieszkanie, którego rata oscyluje wokół tej samej kwoty co wysokość opłat za wynajem. Pozostali traktują inwestycję jako metodę na pomnażanie zgromadzonych pieniędzy. Sprzedaż lub wynajem mieszkań, domów czy lokali użytkowych to sposób na uzyskanie wysokich dochodów, jednak plan zarabiania na nieruchomościach musi zostać opracowany przy pomocy odpowiednich doradców. 

 

Zyski z zakupu nieruchomości

Kupno nieruchomości wiąże się z koniecznością wniesienia wysokiego wkładu własnego na początku inwestycji, lecz warto pamiętać o tym, że nie jest to wydatek, tylko korzystna lokata kapitału. Nawet jeśli nie masz wystarczającej ilości gotówki i zamierzasz posiłkować się kredytem hipotecznym, możesz liczyć na niskie oprocentowanie, które jest oferowane przez większość banków. Instytucje finansowe ułatwiają swoim klientom zakup domów i mieszkań poprzez dogodną wysokość rat (stałych lub malejących). 

 

Do największych korzyści z inwestycji w nieruchomości zalicza się:

  • zysk uzyskany z ewentualnej sprzedaży – ceny budynków mieszkalnych i lokali ciągle rosną, zatem zbywanie ich na rynku wtórnym nawet po kilku lub kilkunastu latach zawsze wiąże się z dużym zyskiem; 
  • zabezpieczenie oszczędności – przedmiot fizyczny stanowi pewną formę zabezpieczenia środków finansowych w odróżnieniu od przechowywania kapitału w gotówce, korzystania z lokat bankowych lub inwestowania na giełdzie (zwłaszcza w okresie inflacji i niestabilnej sytuacji gospodarczej);
  • możliwość pozyskania dochodu pasywnego – poza sprzedażą opłacalny jest także najem mieszkania, ponieważ średnia wysokość czynszu również idzie w górę. Eksperci zauważyli, że nawet w przypadku spadku cen wynajmowanie lokalu przynosi wyższe zyski niż trzymanie pieniędzy w banku. 

 

W dzisiejszych warunkach rynkowych zakup nieruchomości wydaje się pewną i rentowną inwestycją pieniędzy. 

 

Pomoc w inwestowaniu na rynku nieruchomości

Przed ulokowaniem kapitału musisz dokładnie zastanowić się, jaki rodzaj nieruchomości przyniesie Ci największe korzyści. W podjęciu decyzji mogą pomóc Ci doświadczeni doradcy. Zespół specjalistów ds. inwestycji deweloperskich Kantower wspiera osoby prywatne i przedsiębiorców w wyborze opłacalnej inwestycji, która przyciągnie kupców lub najemców. Doradcy pomagają także w pozyskiwaniu środków na sfinansowanie zakupu (kredytów i dotacji).