4 września 2019

Kategoria:
Finanse

Czy warto kupować mieszkanie z udziałem pośrednika?
5 (100%) / 1 głosów

Czy warto kupować mieszkanie z udziałem pośrednika?

Kupno mieszkania należy do najważniejszych decyzji, jakie podejmuje się w życiu. Wprawdzie w internecie znaleźć można tysiące porad i wskazówek związanych z kupowaniem nieruchomości, to jednak proces ten bywa nie tylko trudny, ale przede wszystkim stresujący. Dobrym rozwiązaniem jest zakup mieszkania z udziałem pośrednika. Przedstawiamy jego zalety.

Czym zajmuje się pośrednik nieruchomości?

Pośrednicy nieruchomości, jak sama nazwa zawodu wskazuje, pośredniczą w procesie kupowania domu lub mieszkania. Do ich zadań należy m.in.:

  • zbieranie i prezentacja ofert sprzedaży wybranego rodzaju nieruchomości,
  • przygotowywanie niezbędnych formalności,
  • sprawdzanie zgodności podpisywanych dokumentów.

Głównym celem pracy pośrednika nieruchomości jest znalezienie klientowi mieszkania, które będzie jak najlepiej spełniało jego oczekiwania. Gdy takie mieszkanie zostanie już odnalezione, pośrednik pomaga w przeprowadzeniu transakcji. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, na które powinni zdecydować się przede wszystkim ci, którzy nie mają czasu na załatwianie formalności, lub których przerasta stres z tym związany – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący Osiedle Botanika.

Zalety korzystania z usług pośrednika nieruchomości

Każdy, kto ma za sobą kupno mieszkania wie jak trudne, czasochłonne i stresujące jest zarówno jego poszukiwanie, jak i dopełnianie wszelkich formalności. O wiele bardziej przyjemny może okazać się cały proces wtedy, gdy zdecydujecie się na skorzystanie z usług pośrednika. Wśród zalet wynikających z tego rozwiązania wymienić należy:

  • wygodę poszukiwań – pośrednik nie tylko odrobi za was „zadanie domowe” i wyszuka propozycje odpowiadające waszym oczekiwaniom i potrzebom, ale też może zaproponować wam opcję z własnej bazy ogłoszeń (takiej możliwości nie mielibyście szukając mieszkania na własną rękę); dzięki pomocy pośrednika nie będziecie musieli każdego dnia wertować setek stron internetowych z ogłoszeniami o sprzedaży mieszkań, a tym samym zaoszczędzicie sporo cennego czasu,
  • wsparcie przy oglądaniu mieszkania – pośrednik towarzyszyć wam będzie na każdym etapie kupna nieruchomości, także podczas spotkać ze sprzedającymi; zwracać będzie on waszą uwagę nie tylko na zalety danego mieszkania, ale także na wady oraz ewentualne niedogodności i usterki; pośrednik, jako osoba stojąca nieco z boku, może na chłodno ocenić każdą sytuację i pomóc w negocjacjach cenowych,
  • pomoc przy formalnościach – po wybraniu wymarzonego mieszkania, pośrednik krok po kroku przeprowadzi was przez wszystkie formalności, zaczynając od sprawdzenia stanu prawnego mieszkania, przez przygotowanie umowy przedwstępnej, aż na zawarciu aktu notarialnego kończąc; pośrednik da wam znać, jakie dokumenty powinniście przygotować.

Podsumowując, kupowanie mieszkania z udziałem pośrednika niesie ze sobą wiele korzyści, dlatego warto rozważyć skorzystanie z jego usług.