automaty z jedzeniem
18 lutego 2020

Kategoria:
Finanse

Czy w automatach z jedzeniem można płacić kartą?

Automaty z jedzeniem to niekiedy prawdziwe zbawienie w miejscach takich jak biura, urzędy czy uczelnie. Bywa, że nie ma możliwości, aby zorganizować tam przestrzeń dla małego bufetu lub sklepu z przekąskami. Jak wiadomo, w dzisiejszych czasach spora grupa osób unika noszenia przy sobie gotówki. Dlatego też automaty coraz częściej umożliwiają płatność za zakupy przy pomocy karty.

W jaki sposób realizuje się płatność kartą w automatach z jedzeniem?

Automaty z jedzeniem, w których można płacić kartą, to odpowiedź na rosnące zainteresowanie transakcjami bezgotówkowymi. Obecnie zdecydowanie mniej osób nosi w portfelach monety i banknoty niż jeszcze kilka lat temu. Natomiast wycieczka do bankomatu, aby kupić smakołyk w takiej maszynie, mija się z celem.

Płacenie kartą w przypadku tego typu automatów jest bardzo proste. Nie ma nawet potrzeby wpisywania kodu PIN, aby sfinalizować całą transakcję. Wystarczy jedynie zbliżyć kartę do czytnika.

Samoobsługowe maszyny dające możliwość sprzedaży bezgotówkowej to ciągle nowość na rynku. Wydaje się jednak, że właśnie taki sposób płatności to przyszłość transakcji związanych z zakupami w automatach vendingowych. Rozwiązanie to jest wyjątkowo wygodne – klienci nie muszą martwić się o zapas gotówki w portfelu.

Automaty z przekąskami wyposażone w czytniki kart eliminują wiele problemów z płatnościami. Po pierwsze można płacić w nich także telefonem przy pomocy technologii NFC. Osoba korzystająca z takiego automatu nie musi mieć przy sobie określonej waluty. Kwota należna za zakupy zostanie przewalutowana. Dlatego też jest to doskonałym rozwiązaniem dla miejsc takich jak małe hotele, hostele, a nawet dworce oraz lotniska” – mówi ekspert z firmy Batex.

Jakie zalety mają automaty z czytnikami kart płatniczych?

Możliwość dokonywania transakcji bezgotówkowych gwarantuje, że automat będzie chętniej wykorzystywany do kupowania jedzenia. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że większość klientów zawsze ma przy sobie kartę płatniczą – przeciwnie do gotówki.

Poza tym transakcje takie są bezpieczne dla obu stron. Zarówno klient, jak i właściciel automatu vendingowego mogą być spokojni, gdyż płatność podlega takim samym procesom certyfikacji, jak ta dokonywana w innych punktach sprzedaży.

Automaty, w których można płacić kartą, zapewniają także bezproblemowe dokonywanie transakcji. Płacenie gotówką zawsze budzi wśród klientów obawę, chociażby co do wydania reszty. Niektórym zdarzyła się również sytuacja, że maszyna „połknęła” monetę jednocześnie nie wydając przekąski. Możliwość transakcji bezgotówkowych oraz zbliżeniowego płacenia kartą eliminuje ten problem.