24 czerwca 2022

Kategoria:
Finanse

Czy osoby zadłużone mogą otrzymać kredyt?

W obecnych czasach nie żyje się zbyt łatwo. Czasy są trudne, a z różnych względów może być jeszcze trudniej. Na pewno ma na to wpływ pędząca inflacja oraz szereg innych czynników. Niestety z niektórymi wydatkami czasami nie jesteśmy w stanie sobie poradzić bez wsparcia finansowego. Niektórzy korzystają z pomocy rodziny, ale pamiętajmy, że nie zawsze mamy się do kogo zwrócić z pomocą. Czy można liczyć na ofertę kredytów banków oraz instytucji pozabankowych? I tak i nie. Sprawdźmy to.

Zadłużenie a kolejny kredyt

W zasadzie to nie ma niczego gorszego niż wpadnięcie w spiralę finansową. Mowa o zadłużeniach. Czasami nie spłaciliśmy jednej pożyczki, a już potrzebne są nam pieniądze na inne cele. Czy w takiej sytuacji, gdy jesteśmy zadłużeni, zostanie nam przyznany kolejny kredyt, czy też pożyczka? Jednoznacznie na to pytanie nie można odpowiedzieć. Może być różnie. Wszystko zależy od naszej indywidualnej sytuacji.

Bank, czy też instytucja poza bankowa, ocenia jak duże jest nasze zadłużenie, jakie mamy zarobki oraz ogólnie jaką mamy sytuację rodzinną. Dopiero po przeanalizowaniu tych wszystkich wymienionych czynników jest podejmowana pewne decyzja.

Na pewno każdy bank oraz każda instytucja finansowa ma inne wymagania i inaczej spogląda na nas, jako na potencjalnych klientów. Musimy przede wszystkim to sprawdzić i wybrać odpowiedni dla nas produkt bankowy, czy też pożyczkowy.

Czy istnieje produkt, jakim jest kredyt dla zadłużonych?

Na pewno najprościej będzie postawić na sprawdzone banki i sprawdzone instytucje, które nie tylko wyróżniają się ofertą o wysokiej jakości, ale także świetnym podejściem do klienta. Na pewno z taką firmą jest nam łatwiej załatwić pewne sprawy i rzeczywiście można liczyć na fachowe porady.

Poza tym, aby firma pożyczkowa, czy też innego rodzaju instytucja była sprawdzona, niezmiernie ważne jest posiadanie w ofercie kredytów dla zadłużonych. Gdy rzeczywiście mamy niespłacone zobowiązania, to taki produkt mówi nam o tym, że firma pożyczkowa osobom będącym w naszej sytuacji jest w stanie pomoc.

Wbrew pozorom takich firm jest naprawdę sporo. Mamy w czym wybierać. Najprościej jednak będzie się zdecydować na firmę, która już od wielu, wielu lat działa na rynku i może się pochwalić renomą. Jak to sprawdzimy. Sporo mówi nam KRS, który jest szeroko dostępny, ale także nie możemy zapominać o tym, że w sieci dostępne są opinie. Jeśli wśród nich przeważają opinie w większości pozytywne, to jak najbardziej możemy takiej firmie zaufać. Z miłą chęcią chcielibyśmy trafić do grona klientów (oczywiście tych zadowolonych).

Niektóre osoby mogą być w małym szoku, ale tak naprawdę kredyt można otrzymać nawet poprzez wypełnienie wniosku w sieci. Proces całkowicie prowadzony przez Internet jest dla nas jak najbardziej strzałem w dziesiątkę. Nie tylko nie musimy się nigdzie udawać na spotkania, ani też załatwiać specjalnych zaświadczeń, chociażby od pracodawców. Cieszy nas to ogromnie, ponieważ cenimy sobie swój czas.