księgowość
27 października 2021

Kategoria:
Finanse

Co wchodzi w zakres usług biura rachunkowego?

Biura rachunkowe oferują pomoc nie tylko w dokumentach związanych ze sprzedażą i zakupami w firmie oraz kontrolom przepływających środków finansowych. Zakres usług jest znacznie większy niż obsługa typowej księgowej i zawiera przede wszystkim doradztwo finansowe oraz podatkowe dla przedsiębiorców. Na czym polega praca biura rachunkowego?

Zakres obowiązków biura rachunkowego

Biura rachunkowe to placówki, które zajmują się wszelkimi kwestiami związanymi z finansami, uwzględniając również kwestie podatkowe. Specjaliści udzielają porad, przekazują Klientom informacje odnośnie wysokości podatków, wyjaśniają ewentualne niejasności, sporządzają pisma i deklaracje, a także reprezentują Klientów przed urzędami skarbowymi. Usługi biura rachunkowego dotyczą również sporządzania sprawozdań finansowych oraz analizowanie sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. W skład raportów może wchodzić m.in. analiza finansowa, czy też pomoc w tworzeniu strategii firmy. Pracownicy biur rachunkowych udzielają także przedsiębiorcom cennych wskazówek prawnych dotyczących optymalizacji podatkowej.

Kto może skorzystać z usług biura rachunkowego?

Usługi biura rachunkowego to rozwiązanie, z którego chętnie korzystają podmioty gospodarcze. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po pomoc do specjalisty udały się także osoby fizyczne. W takiej sytuacji usługi rachunkowe dotyczą zwykle wypełniania zeznania podatkowego PIT, doradztwa inwestycyjnego oraz podatkowego. Biura oferują również pomoc w znalezieniu odpisów podatkowych oraz ulg. Dzięki temu Klient może zmniejszyć wysokość podatków, jakie trzeba opłacić. Dlatego też z oferty biura rachunkowego w Krakowie Jolanty Krzyształowskiej korzysta tak wielu Klientów, którzy cenią sobie kompleksową i profesjonalną pomoc w zakresie wymienionych wyżej kwestii. Dzięki wsparciu biura rachunkowego problemy dotyczące podatków, rozliczeń i płac przedsiębiorców odejdą w zapomnienie.

Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Misją biur rachunkowych jest przede wszystkim pomoc przedsiębiorcom w prowadzeniu rachunkowości, tak aby mogli poświęcić się prowadzeniu firmy i jej rozwojowi. Biuro rachunkowe pomoże w księgowaniu dokumentów sprzedażowych i zakupowych, czy też monitorowaniu przepływających środków finansowych. Biura rachunkowe są więc świetnym partnerem zarówno dla małych, jak i średnich przedsiębiorców, czy też dużych organizacji. Pomogą wszelkim działalnościom w prowadzeniu struktur pozbawionych działu księgowego. Warto także pamiętać, że skorzystanie z usług biura księgowego jest znacznie tańsze, niż zatrudnienie księgowej na etat.