8 lutego 2021

Kategoria:
Finanse

5 powodów, dla których warto ubezpieczyć się na życie

Ubezpieczenie na życie nie należy do ubezpieczeń obowiązkowych, ale warto się na nie zdecydować. Wielu ludzi ma opory przed tym rozwiązaniem, nie odnajdując wystarczająco dużo argumentów przemawiających za nim. A powodów, dla których warto wykupić dobre ubezpieczenie na życie, jest kilka. Warto poznać chociaż wybrane z nich i utwierdzić się w przekonaniu, że zawsze opłaca się zadbać o swoje ubezpieczenie.

Po pierwsze – zabezpiecz swoją rodzinę

Wszyscy ci, którzy zastanawiają się nad wykupieniem ubezpieczenia na życie, muszą wiedzieć, że robiąc to, ochronią swoją rodzinę przed ewentualnymi problemami finansowymi mogącymi nastać z powodu naszej śmierci – mówi ekspert z ZuJa Ubezpieczenia Joanna Malesa.

W sytuacji naszej śmierci nasza rodzina otrzyma odpowiednio wysokie środki finansowe. W ten sposób nasi bliscy nie będą narażeni na ewentualny kryzys finansowy, który może im się przydarzyć. Pamiętajmy, że zorganizowanie uroczystości pogrzebowej jest kosztowne, zarówno samego pogrzebu, jak i stypy. Poza tym strata kogoś bliskiego nierzadko powoduje problem z normalnym wykonywaniem swoich obowiązków zawodowych. W takich sytuacjach wsparcie finansowe jest naprawdę nieocenione. Należy jednak zaznaczyć, że wypłacenie środków z ubezpieczenia nie musi być spowodowane śmiercią. Także wtedy, kiedy ulegniemy wypadkowi bądź ciężkiej chorobie (a w tym: udarowi, zawałowi serca czy nowotworowi) możemy liczyć na wsparcie pieniężne.

Ochrona naszych najbliższych przed ewentualną utratą płynności finansowej stanowi dla osób ubezpieczających się najważniejszy argument przemawiającym za zdecydowaniem się na wykupienie polisy na życie. W agencjach ubezpieczeniowych istnieje też możliwość zdecydowania się na takie ubezpieczenie, które stanowić będzie zabezpieczenie naszych zobowiązań finansowych. Oznacza to, że jeśli wzięliśmy na przykład kredyt hipoteczny, to środki wypłacone z wykupionego przez nas ubezpieczenia pomogą spłacić to zobowiązanie. Nierzadko jest też tak, że nasza polisa na życie pomoże w leczeniu naszej rodziny, kiedy nas już z nią będzie.

Co po czwarte i po piąte? Kolejne argumenty

Warto mieć też na uwadze, że wykupione przez nas ubezpieczenie na życie może sfinansować nie tylko proces leczenia bądź rehabilitacji kogoś z naszych bliskich. Niekiedy istnieje możliwość skorzystania z takiej polisy, dzięki której to my będziemy zabezpieczeni finansowo na wypadek poważnych chorób bądź uszczerbku na zdrowiu. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o to, jak opłacimy swoje leki, wizyty u rehabilitanta czy dodatkowe zabiegi, niezbędne do odzyskania przez nas prawidłowej kondycji zdrowotnej. Piątym, kluczowym argumentem przemawiającym za tym, że warto się ubezpieczyć na życie, jest spokój i poczucie bezpieczeństwa, które zyskamy dzięki wybranej przez nas polisie.