serwis komputerowy
1 lutego 2018

Kategoria:
Elektronika

Jak znaleźć dobry serwis komputerów?

Komputery i laptopy to niestety sprzęt codziennego użytku, który najczęściej ulega awariom. Kiedy jest jeszcze na gwarancji, sprawa jest prosta: oddajemy go do naprawy do sklepu, w którym kupiliśmy urządzenie. Po jej upływnie musimy jednak sami zadbać o znalezienie dobrego serwisu komputerów, który zajmie się jego naprawą. Jak znaleźć dobry serwis komputerów i na co zwracać uwagę?

Marka oraz wiek naszego komputera a dostępność części zamiennych

Po pierwsze, musimy wiedzieć, że nie każdy serwis dokonuje napraw wszystkich marek laptopów i komputerów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku starszych modeli sprzętu komputerowego, które producenci przestali już wytwarzać. Ich naprawa może być więc dość problematyczna, gdyż zwyczajnie może nie być już dostępnych części zamiennych przeznaczonych do właśnie tych modeli. Dlatego zanim osobiście zaniesiemy nasz sprzęt do wybranego serwisu, w pierwszej kolejności zadzwońmy do jego biura i dowiedzmy się, czy będzie on w stanie zająć się naprawą naszego sprzętu.

Oczywiście tego typu problematyka dotyczy jedynie awarii tzw. hardware, czyli części komputerowych, w przypadku samej awarii systemu operacyjnego lub konieczności jego przeinstalowania, zwrócić się możemy bowiem praktycznie do każdego serwisu. Wiek ani marka naszego komputera nie odgrywa w tym momencie większej roli. Choć warto wiedzieć, że jeśli mamy rzadko spotykany sprzęt, to warto powierzyć go doświadczonym serwisom – takim jak np. firma Hel Kom.

Informacje od znajomych lub z Internetu

Każdy z nas choć raz w życiu korzystał z usług serwisu komputerów. Niestety, sprzęt tego typu jest bowiem dość awaryjny i prędzej czy później należy się liczyć z koniecznością wizyty w serwisie, zwłaszcza jeśli nasz laptop jest dość nowy i chcielibyśmy, by jeszcze nam posłużył. Dlatego w wyborze serwisu mogą nam pomóc znajomi, którzy z jego usług już korzystali w przeszłości. Warto skorzystać z usług polecanego przez naszych przyjaciół serwisu, gdyż jeśli i oni byli zadowoleni z usługi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że my także będziemy. Jeśli natomiast w naszym najbliższym gronie przyjaciół nikt nie może nam nic doradzić, skorzystajmy z forów internetowych, gdzie użytkownicy dzielą się swoimi doświadczeniami wynikającymi z naprawy swojego sprzętu komputerowego. Warto rozpocząć nasze poszukiwania od czytania forów lokalnych, gdyż właśnie na nich znajdziemy informacje i opinie na temat serwisów komputerowych, które są dostępne w naszej okolicy.