22 lipca 2017

Kategoria:
Elektronika

Zbita szybka w telefonie, jak zgrać dane na telefon zastępczy

Kiedy pęknie szybka w telefonie, jego właściciel ma powód do zmartwień. Szczególnie kłopotliwa jest sytuacja, w której uszkodzeniu ulega cały wyświetlacz wraz z dotykiem, ponieważ w jej przypadku traci on dostęp do wszelkich danych. Rozwiązaniem jest zgranie ich na telefon zastępczy.

Jak odzyskać dane ?

Współczesne telefony są urządzeniami niezwykle delikatnymi, toteż bardzo łatwo ulegają uszkodzeniom. Jednym z najczęściej spotykanych jest pęknięcie szybki lub pęknięcie całego wyświetlacza z dotykiem. Kiedy do niego dojdzie, na wyświetlaczu widać jedynie czarne tło. Wiąże się to z brakiem dostępu do danych zapisanych na telefonie. Jednak to, że ich nie widzimy nie oznacza, że nie można ich odzyskać. Wręcz przeciwnie.

Jest kilka sposobów na odzyskanie danych z telefonu, którego wyświetlacz i dotyk uległy uszkodzeniu. Należą do nich debugowanie i odzyskiwanie danych za pomocą kabla OTG – wyjaśnia nasz rozmówca reprezentujący firmę Magic Phone.

Warto zaznaczyć, że debugowanie zadziała tylko w przypadku osób, które włączyły tę opcję jeszcze przed uszkodzeniem wyświetlacza (telefony działające na systemie Android mają ją włączoną automatycznie).

Odzyskiwanie danych za pomocą kabla OTG polega na podłączeniu z jednej strony telefonu (z portu ładowania),  a z do drugiej myszki.

Jeśli telefon zabezpieczony jest kodem lub wzorem także przyda się inny telefon . Umożliwia to uzyskanie dostępu do danych, które „utknęły na telefonie” i przerzucenie ich na telefon zastępczy.

Jeżeli twój telefon nie obsługuje myszki, a dotyk nie działa,  niestety potrzebny jest montaż wyświetlacza z dotykiem na tzw.  „chwilę”.   Serwis Magic Phone oferuje taką usługę i wcale nie musisz płacić za cały wyświetlacz.

Synchronizacja z chmurą

Niektóre modele telefonów umożliwiają ochronę danych na wypadek uszkodzenia, co znacznie ułatwia zgrywanie ich na telefon zastępczy. Chodzi mianowicie o dedykowaną im chmurę, do której można wyeksportować wszystkie dane z telefonu. Dzięki temu rozwiązaniu nie zostaną one utracone w przypadku uszkodzenia wyświetlacza i z łatwością będzie można ściągnąć je na nowy lub tymczasowy telefon. W telefonach z systemem Android jest to Google Drive natomiast w systemie  IOS iCloud.

Kosztowne przedsięwzięcie

Warto zapamiętać, że w przypadku, w którym po uszkodzeniu zarówno obraz, jak i dotyk nie działają poprawnie, konieczne jest wymienienie całego modułu. Niestety, bywa to kosztowne, jednak podczas wybierania serwisu GSM lepiej nie kierować się niskimi cenami oferowanymi przez zakład, ponieważ mogą być one odzwierciedleniem świadczonych tam usług.

Doświadczony pracownik polecanego serwisu dokona profesjonalnej wymiany, w oparciu o oryginalny wyświetlacz lub wysokiej klasy zamiennik.

Profesjonalna pomoc

Jeśli nie jesteście w stanie sami zgrać danych na telefon zastępczy lub komputer,  warto odwiedzić renomowany serwis GSM. Jego pracownicy z łatwością poradzą sobie z tym problemem, a wy będziecie mogli odzyskać dane utracone z powodu uszkodzonego wyświetlacza.