12 października 2019

Kategoria:
Elektronika

Zalety wynajmu urządzeń biurowych

Zakup urządzeń biurowych, takich jak faksy, drukarki, kopiarki, skanery czy sprzęt IT to spory wydatek. Nie każdą firmę stać na zakup wyposażenia do biura. Dobrym rozwiązaniem może okazać się koncepcja wynajmu urządzeń biurowych, która klientowi, szczególnie stawiającemu w biznesie swoje pierwsze kroki, oferuje sporo zalet. Przyjrzyjmy się tym zaletom nieco bliżej, biorąc za przykład wynajem kopiarek.

Wynajem obniża koszty

Na początku liczą się koszty: usługa wynajmu kopiarki nie wiąże się z jednorazowym wydatkiem rzędu kilku czy kilkunastu tysięcy złotych jak w przypadku zakupu sprzętu (plus niemałe, lecz ukryte koszty eksploatacyjne, np. serwisu, wymiany części, strat wynikających z przestojów), a z miesięczną i stałą opłatą abonamentową, do której dochodzi niewielka kwota za wydruk każdego dokumentu. Rozwiązanie to pozwala na obniżenie kosztu użytkowania urządzeń biurowych i zmniejszenie kosztu druku poszczególnych dokumentów.

Wynajem kopiarki – kompleksowa obsługa

W interesie właściciela wynajmowanej kopiarki leży to, żeby jego urządzenie było zawsze sprawne, a wynajmujący je klient – zadowolony z usługi. Dlatego przy wynajmie sprzętu zawsze można oczekiwać kompleksowej obsługi serwisowej kopiarek. Urządzenie zostanie dostarczone pod wskazany adres, użytkownik (lub jego personel) zostanie przeszkolony przez serwisantów firmy wynajmującej, serwis i materiały eksploatacyjne będą wliczone w koszt wynajmu kopiarki, nie zapłacimy również za dojazd ekipy, przegląd czy naprawę sprzętu. Na ekipę serwisową będziemy czekać zazwyczaj tylko kilka godzin. Naprawy najczęściej dokonywane są w siedzibie firmy klienta i przy pomocy oryginalnych podzespołów, co pozwala na skrócenie czasu przestoju urządzenia. Zaś w przypadku poważniejszych usterek, wynajmujący dostarcza na okres naprawy urządzenie zastępcze.

Kompleksowa obsługa oznacza wreszcie możliwość dopasowania wynajmowanego urządzenia do potrzeb danej firmy: wynajmiemy kopiarkę o technologii, parametrach i możliwościach nam odpowiadających, nierzadko też możemy kupić lub wynająć w pakiecie dodatkową, atrakcyjną usługę lub produkt, na przykład oprogramowanie.