klimatyzacja biurowa
27 lipca 2016

Kategoria:
Elektronika

Zalety systemów klimatyzacji w pomieszczeniach biurowych

Niegdyś klimatyzacja uznawana była za luksus. Dzisiaj staje się już standardem, szczególnie w biurach, gdzie nierzadko zatrudnione są nawet setki osób. Świeże powietrze jest podstawą, bez której nie można normalnie funkcjonować. Klimatyzacja niewątpliwie podnosi standard budynku, dlatego warto przemyśleć to rozwiązanie. To jednak tylko jedna z jej zalet, atutów jest znacznie więcej.

Dlaczego warto założyć klimatyzację?

Klimatyzacja w biurze to nie tylko sposób na dobre samopoczucie. To również skuteczna praca, ponieważ jak wiadomo, w temperaturze powyżej 26 stopni Celsjusza znacznie spada nasza wydajność. Ostatnie lata pokazują, jak gorąco może być w wakacyjne dni, dlatego klimatyzatory są urządzeniem niezbędnym. Jak bowiem spotkać się z klientem, kiedy jedyne, o czym marzymy, to zimny prysznic? Trzeba jednak pamiętać, aby nie przesadzać z obniżaniem temperatury. Zbyt duża różnica między temperaturą wewnątrz a na zewnątrz szybko doprowadzi do przeziębień i innego rodzaju schorzeń. Ponadto klimatyzacja skutecznie oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń – dodaje nasz ekspert z firmy Air Engineering. Możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, jak wiele jest wokół nas kurzu, bakterii czy pyłu, który dostaje się przez okna.

Wybór odpowiedniego systemu

Kiedy zdecydujemy się na klimatyzację, należy wybrać jej odpowiedni system. Jest kilka elementów, które mówią, jakie urządzenia powinniśmy wybrać, a pierwszy z nich to wielkość i przeznaczenie pomieszczenia. Poza tym trzeba uwzględnić architekturę budynku, np. rodzaj okien, ilość osób przebywających w jego wnętrzu, a także poziom nasłonecznienia. Nie bez znaczenia jest także oświetlenie oraz wykorzystywany we wnętrzach sprzęt elektroniczny, który również powoduje nagrzewanie się powietrza.

VRV – inteligentny system klimatyzacyjny

Jednym ze szczególnie polecanych systemów klimatyzacji jest system VRV. Przeznaczony jest przede wszystkim dla większych budynków, gdzie konieczne staje się zamontowanie nawet kilkudziesięciu pojedynczych jednostek, tworzących jedną całość. System VRV służy zarówno do obniżania, jak i podnoszenia temperatury, dlatego można go używać przez cały rok.