17 maja 2017

Kategoria:
Elektronika

Zalety korzystania z oryginalnych tonerów do drukarek

Drukarki to dzisiaj jedno z najważniejszych narzędzi zarówno w pracy, jak i w domu. Korzystając z tego urządzenia musimy jednak liczyć się z koniecznością uzupełniania materiałów eksploatacyjnych, czyli z zakupem papieru, tuszu lub tonerów. Producenci i serwisanci doradzają zakup oryginalnych materiałów. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Tonery oryginalne i zamienniki

W związku z rosnącą popularnością drukarek laserowych, większość z nas posiada urządzenia z tonerem. Jest to specjalnie zabarwiony proszek o składzie chemicznym umożliwiającym tworzenie i utrwalanie drukowanego obrazu na papierze. Tak samo jak tusz, toner wyczerpuje się w miarę eksploatacji drukarki i trzeba go uzupełniać. Na rynku dostępne są zarówno oryginalne materiały eksploatacyjne, jak i tańsze zamienniki. Okazuje się jednak, że mniejszy koszt zakupu zamiennika może być jedynie pozorną oszczędnością. Jakie są zalety kupna oryginalnych tonerów?

Wysoka jakość

Zakup oryginalnego tonera to gwarancja wysokiej jakości wydruku. Materiały od producenta zapewniają intensywność barw i ich dokładne odwzorowanie, zgodne z kopiowanym dokumentem czy z danymi z komputera. Dzięki temu otrzymujemy realistyczne, pełne detali obrazy, a także czytelny tekst z wyraźnymi znakami, co nie jest tak oczywiste w przypadku zamienników. Nieoryginalne materiały mogą oznaczać znacznie gorszą jakość wydruku, jeśli nie widoczną od razu, to ujawniającą się po pewnym czasie. Tonery od producenta to z kolei gwarancja zachowania jakości wydruku nawet po latach archiwizowania dokumentów.

Bezpieczeństwo

Drugą bardzo ważną zaletą oryginalnych tonerów jest bezpieczeństwo i pewność co do ich jakości i kompatybilności z drukarką. Zamiennik tonera to ryzyko nie tylko gorszej jakości wydruku, ale nawet uszkodzenia urządzenia. Nieatestowane materiały bez certyfikatów i licencji mogą doprowadzić do zniszczenia sprzętu i zagrażać zdrowiu użytkowników. Korzystanie z takich rozwiązań to także pozbawienie się możliwości oddania drukarki na gwarancję, ponieważ do tego niezbędne jest stosowanie wyłącznie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Okazuje się, że oryginalne materiały eksploatacyjne, w tym tonery, to również szansa na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, mimo faktu, iż są one droższe od zamienników. Jak to możliwe?

Wyjaśnia to ekspert reprezentujący sklep Czarny na Białym z Warszawy: Chociaż za oryginalne materiały eksploatacyjne zapłacimy więcej, tak naprawdę będzie to jedyny koszt, który może też szybko się zwrócić, a to za sprawą większej ich wydajności. Oryginalny toner pozwoli na wykonanie większej ilości wydruków. W przypadku słabego zamiennika wydrukujemy mniej, a do tego może zajść konieczność ponownego drukowania, jeśli jakość nie bezie zadowalająca. W ten sposób marnujemy toner, papier i naszą pracę. Oryginalny toner pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze, zagwarantuje wysoką jakość wydruku i bezpieczeństwo sprzętu.