20 października 2020

Kategoria:
Elektronika

Wynajem drukarek. Kiedy to się opłaca?

Szacuje się, że wynajem drukarek jest do 30% tańszy niż zakup nowego sprzętu. To jedna z najkorzystniejszych alternatyw dla każdego przedsiębiorcy. Na wynajem decydują się osoby, które używają urządzeń biurowych sezonowo lub po prostu nie chcą inwestować w drogą maszynę. Dostęp do najnowocześniejszych drukarek bez dużego obciążenia budżetowego daje ogrom możliwości. Co warto wiedzieć na ten temat?

Wynajem drukarek – na czym polega?

Zakup nowych drukarek to duża inwestycja finansowa. Dlatego powstała wygodna alternatywa, jaką jest wynajem sprzętu biurowego. W czasach, kiedy firmy chcą jak najbardziej zminimalizować koszty, to komfortowe rozwiązanie. Przede wszystkim przedsiębiorca nie musi ponosić wysokich opłat początkowych związanych z zakupem urządzeń. Jedynym kosztem jest comiesięczny czynsz za wynajem, zależny od typu sprzętu oraz innych czynników.

W ramach wynajmu użytkownik otrzymuje nowoczesne urządzenie biurowe, bezawaryjne oraz intuicyjne w obsłudze. Ta prosta forma nabycia sprzętu wiąże się z minimalnymi opłatami tylko za wynajem oraz materiały eksploatacyjne. Osoba wypożyczająca otrzymuje także pełną obsługę serwisową. Oznacza to, że w razie jakichkolwiek awarii i usterek nie musi martwić się naprawami, gdyż zajmuje się tym firma wynajmująca.

W trakcie wynajmu można korzystać z najnowszych i najszybszych urządzeń przez określony w umowie czas. Co ważne, w dowolnej chwili da się wymienić maszynę na inną. Jest to więc bardzo elastyczne rozwiązanie, dopasowane indywidualnie do potrzeb każdego klienta.

Wynajem drukarek – kiedy się opłaca?

Na wynajem urządzeń biurowych może się zdecydować każdy. Jest to znakomite rozwiązanie dla firm, które stawiają na sezonowość wydruku i nie potrzebują tego sprzętu przez cały rok. Zdecydowanie taniej będzie wypożyczyć jedną lub kilka drukarek na ten krótki czas – mówi specjalista z firmy CopyNet.

Wynajem to też idealna opcja dla przedsiębiorców, którzy dopiero otwierają własny biznes i nie mogą sobie pozwolić na kosztowne inwestycje. Oczywiście z usług tego typu korzystają również doświadczone firmy, mające ogromne zapotrzebowanie na wydruki. Często okazuje się, że zakup sprzętu i jego konserwacja byłyby kilka razy droższe niż wynajem.

Wypożyczenie drukarek to ogrom korzyści dla każdego, gdyż wiąże się z niskimi kosztami, pełną obsługą serwisową, najlepszymi materiałami eksploatacyjnymi oraz minimum formalności. Co istotne, po zakończeniu wynajmu w większości przypadków można nawet wykupić maszyny.