31 lipca 2019

Kategoria:
Elektronika

Wynajem agregatu prądotwórczego. Kiedy warto z niego skorzystać?

Dzięki rozbudowanej infrastrukturze energetycznej dostęp do energii elektrycznej jest obecnie powszechny. Mimo to nadal bywają miejsca, w których brak jest instalacji dostarczającej prąd. Problem ten można rozwiązać na dwa sposoby. Pierwszym jest podciągnięcie sieci energetycznej, drugim natomiast zastosowanie agregatu prądotwórczego. Ponieważ urządzenia tego typu do najtańszych nie należą coraz większym zainteresowaniem cieszy się wynajem agregatów wytwarzających energię elektryczną.

Jakie są możliwości agregatów prądotwórczych?

Bywają sytuację, w których jedynym sposobem na zapewnienie energii elektrycznej jest zastosowanie agregatu prądotwórczego. Najczęściej dzieje się to wtedy, gdy miejsce, w którym potrzebujemy prądu nie jest wyposażone w odpowiednią infrastrukturę. Dobrym tego przykładem może być organizacja okolicznościowych imprez plenerowych w miejscu pozbawionym dostępu do sieci elektrycznej. Kluczową kwestią przy wynajmie agregatu jest jego moc. Ponieważ sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy, a także urządzenia gastronomiczne są zasilane prądem należy wybrać model, który będzie potrafił zasilić je wszystkie. Możliwości i parametry agregatów prądotwórczych przybliża ekspert firmy Agar-Power specjalizującej się w wynajmie agregatów prądotwórczych:

Na rynku jest dostępny szeroki wybór modeli generatorów prądu. Różnią się one wieloma parametrami. Jednym z najważniejszych jest moc agregatu. To ona decyduje o tym, jak wiele sprzętów urządzenie będzie potrafiło zasilić. Mniejsze modele bez trudu dostarczą prąd dla sprzętu nagłośnieniowego oraz oświetleniowego. Jednak do obsługi urządzeń gastronomicznych należy wynająć agregat o dużej mocy, najlepiej z możliwością zasilania trójfazowego.

Zalety wynajmu agregatu prądotwórczego

Agregaty prądotwórcze należą do urządzeń wykorzystywanych sporadycznie. Najczęściej są stosowane podczas organizacji imprez plenerowych, na placach budowy, czy w momencie awarii domowej instalacji elektrycznej. Zakup profesjonalnego generatora jest dość kosztowny więc taka inwestycja nie prędko się zwróci. Dlatego w przypadku, kiedy agregat będzie wykorzystywany okazjonalnie lepszym rozwiązaniem okazuje się jego wynajem. Największą zaletą wynajmu agregatu prądotwórczego jest niski koszt wynajęcia, kilkadziesiąt razy mniejszy niż cena zakupu urządzenia. Ponadto firmy oferują możliwość transportu agregatu na wskazane miejsce, zapewnienie obsługi technicznej urządzenia, a także dostawę niezbędnej infrastruktury takiej jak: okablowanie, rozdzielnie i przyłącza. Na uwagę zasługuje również fakt, że niektóre firmy prowadzą całodobową obsługę klienta. Dzięki temu agregat może być dostarczony w nagłych przypadkach np. nieoczekiwanej awarii domowej sieci elektrycznej.