Gracz przy komputerze
8 lutego 2022

Kategoria:
Elektronika

Wybieramy komputer Apple do gier

Przez długi czas powszechna była opinia, że na rynku nie ma dobrego komputera Apple do gier. Producent nie pozostał obojętny na niezadowolenie środowiska gamingowego, o czym świadczy start usługi Apple Arcade i stworzenie możliwości bezproblemowego podpięcia kontrolerów od PlayStation 4 i Xboksa One do macOS oraz iOS. Ponadto wprowadził do swoich urządzeń ulepszenia, dzięki którym Maki zaczęły być zdolne do obsługi wymagających sprzętowo gier wideo.

Jaki jest najlepszy komputer Apple do gier?

Za najlepszy komputer Apple do gier uchodzi iMac z potężną kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 780M z procesorem Kepler, której wydajność zachwyca nawet sceptyków. Moduł ten ma zainstalowane 4 GB pamięci GDDR5 na częstotliwości 5 GHz, co w połączeniu z 256 Bitowym interfejsem tworzy przepustowość o wartości 160.0 GB/s. Karta gwarantuje doskonałą rozrywkę, ponieważ płynnie obsługuje gry na najwyższych ustawieniach, generuje zróżnicowane obrazy oraz obsługuje systemy dynamicznego oświetlenia. Ponadto gracze są zadowoleni z komputerów Apple iMac 27, wyposażonych w matrycę Retina 5K oraz procesor Intel Core i7. Duży monitor tego modelu wyświetla nasycony obraz o idealnej ostrości. Dzięki Technologii True Tone barwy na ekranie wyglądają w pełni naturalnie, ponieważ ich intensywność dostosowuje się do światła w otoczeniu. Matryca świetnie współpracuje z kartą graficzną GTX 780M i wyświetla obrazy o wysokiej szczegółowości, co zwiększa przyjemność z grania oraz pozwala w pełni podziwiać efektowne animacje. 

Co zrobić, gdy gra nie została wydana w wersji na macOS?

Przeciwnicy używania komputerów Apple do gier argumentują swoje stanowisko tym, że nie wszystkie produkcje zostają wydane w wersji na macOS, zatem nie są kompatybilne z tym systemem operacyjnym. To prawda, lecz istnieje bardzo prosty sposób na rozwiązanie tego problemu. Pracownicy sklepu z urządzeniami Apple UltraUpgrade pomagają swoim klientom uruchomić pełnoprawny Windows 7, 8 lub 10 na komputerach Apple. Instalują na urządzeniach darmowy program VirtualBox, który służy do jednoczesnego uruchamiania systemu Windows podczas pracy w macOS. Zwirtualizowany system może być wyświetlany w mniejszym oknie lub na pełnym ekranie. VirtualBox daje także możliwość współdzielenia plików między dwoma oprogramowaniami. Dzięki temu na stacjonarnym Maku można zagrać nie tylko w proste gry, lecz także w zaawansowane produkcje, które miały premierę w ostatnich miesiącach.