kserokopiarka
30 listopada 2019

Kategoria:
Elektronika

Walory użytkowe kserokopiarek poleasingowych

Decyzja związana z zakupem nowego urządzenia do biura – np. kserokopiarki – wiąże się bardzo często z koniecznością poniesienia dużych nakładów finansowych. Takie wydatki mogą być szczególnym utrudnieniem dla firm małych, które dopiero rozpoczynają swoją działalność. Jak można poradzić sobie z takim problemem? Dobrym pomysłem okazuje się inwestowanie w urządzenia używane – poleasingowe.

Kserokopiarki dla firmy – czy warto inwestować w nowy sprzęt?

Nowe urządzenie może być ogromnym wydatkiem – zwłaszcza dla małej firmy. Jednak należy pamiętać, że większa cena urządzenia to również kilka dodatkowych udogodnień, jakie można otrzymać od sprzedawcy:

  • gwarancja serwisowa,
  • dodatkowe bonusy w postaci np. tonerów.

Oferty sklepów dotyczy zazwyczaj nowoczesnych urządzeń, dlatego też ich cena jest adekwatnie wysoka do udogodnień, jakie one oferują. Można także zdecydować się na leasing sprzętu. Średni czas wynajmu kserokopiarek w leasingu to okres do trzech lat. Po tym czasie urządzenia zastępowane są nowymi, natomiast używane zalegają na magazynach sprzedawców.

Okazja dla oszczędnych – sprzęt poleasingowy

Urządzenia poleasingowe mogą stanowić jednak nie lada okazję dla każdego, kto niewielkim kosztem chciałby zaopatrzyć swoją firmę w dobrej jakości urządzenia.

Specjalista z firmy ABC Digital wyjaśnia: Kserokopiarki poleasingowe potrafią być nawet do pięciu razy tańsze niż nowe urządzenie. Dla niektórych przedsiębiorstw maszyny z tej kategorii stanowią idealną inwestycję. Bardzo często można spotkać się z urządzeniami klasy premium np. można kupić kserokopiarkę poleasingową za kilka tysięcy, gdzie jeszcze trzy lata wcześniej jej wartość rynkowa osiągała zawrotne kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kserokopiarki poleasingowe – na co zwracać uwagę podczas wyboru sprzętu?

Poleasingowe kserokopiarki to często bardzo dobra okazja. Jednak należy pamiętać, aby decydować się na urządzenia pochodzące wyłącznie od zaufanego sprzedawcy. Wybierając atrakcyjne oferty, można bowiem kupić urządzenie, które nie będzie zgodne z wymaganiami.

Istotnym elementem w przypadku kserokopiarek jest liczba stron, jaka została za jej pośrednictwem wydrukowana. Przeglądy kserokopiarek wykonywane są średnio co 100 000 stron – dlatego, jeżeli kserokopiarka posiada ponad 200 000 wydrukowanych stron, warto zastanowić się, czy na pewno będzie to dobra inwestycja. Nieuczciwy sprzedawcy kserokopiarek poleasingowych bardzo często dokonują modyfikacji tej wartości, aby zatrzeć faktyczny ślad wydruków. Częstymi problemami są wówczas:

  • cofane liczniki,
  • przekładane płyty główne z innych urządzeń,
  • łączenie kilku elementów w jednej kserokopiarce.

Decydując się na urządzenie poleasingowe, warto sprawdzić opinie klientów, którzy mieli okazję skorzystać z usług danej firmy. Często po kilkukrotnym użyciu maszyna może się zepsuć. Jeżeli tego typu sytuacje są notoryczne, można mieć pewność, że trafiłeś na nieuczciwego sprzedawcę.