26 stycznia 2021

Kategoria:
Elektronika

Urządzenia wielofunkcyjne jako doskonałe rozwiązanie dla firm

Zakładasz nową firmę i planujesz zakup lub wynajem urządzeń wielofunkcyjnych? A może stary sprzęt wymaga natychmiastowej wymiany? Niezależnie od przyczyny takiej decyzji, warto zapoznać się z aktualną ofertą firm oferujących zakup i dzierżawę urządzeń. Idealnym rozwiązaniem będzie wybór urządzeń wielofunkcyjnych, które łączą w sobie funkcje kilku maszyn, a przy tym zajmują znacznie mniej miejsca w biurze.

Który typ urządzenia wielofunkcyjnego jest najlepszy?

Urządzenia wielofunkcyjne to tak zwane maszyny 3 w 1, które łączą w sobie funkcje trzech różnych sprzętów. W jednej obudowie znajdują się zatem skaner, drukarka i kserokopiarka. Ich zakup lub wynajem pozwala na oszczędność środków finansowych oraz miejsca. Sprawdzają się nie tylko w firmach, ale także jako urządzenia stosowane w domu.

Przedsiębiorcy mogą zdecydować się także na zakup sprzętu 4 w 1, wyposażonego dodatkowo w faks. Poleca się je głównie średnim i dużym firmom.

Firma IDE ze Szczecina, zajmującą się wynajmem i dystrybucją urządzeń wielofunkcyjnych, poleca sprzęt laserowy oraz atramentowy. Pierwszy typ sprawdza się głównie w biurach. Dzięki niemu można:

  • wykonywać większą ilość kopii jednocześnie,
  • drukować dokumenty wysokiej jakości,
  • wykonywać pracę seryjną,
  • ustawić szybkość druku,
  • dobrać rozdzielczość druku w czerni lub kolorze.

Dostęp do różnorodnych funkcji urządzenia tego typu pozwala na jego wykorzystanie w domu, w biurze oraz w placówkach edukacyjnych. Sprzęt wykonuje wszystkie czynności szybko i sprawnie. Skanowanie, drukowanie i kopiowanie nie sprawiają użytkownikowi żadnych problemów.

Urządzenia do biura

Wybór urządzeń wielofunkcyjnych do biura uzależniony jest głównie od potrzeb przedsiębiorstwa. Ważny jest w tym przypadku rodzaj druku, jaki ma wykonywać maszyna. W większości przypadków są to pliki tekstowe, które nie wymagają bardzo wysokiej jakości wydruku. Z tego powodu, przedsiębiorcy wybierają urządzenia monochromatyczne. Pliki są drukowane szybko i w dużej ilości, dlatego urządzenie powinno być przygotowane na długotrwałą eksploatację. Dużą popularnością cieszą się urządzenia bezprzewodowe, które drukują pliki poprzez łącze Bluetooth oraz sprzęty z czytnikiem kart pamięci.

Dla firm zajmujących się drukiem obrazów i zdjęć przeznaczone są natomiast urządzenia z drukarkami laserowymi lub atramentowymi kolorowymi. Jej użycie wymaga zastosowania specjalnego rodzaju papieru do zdjęć. Urządzenia te, w zależności od modelu, mogą drukować obrazy mało lub wielkoformatowe. Oczywiście mogą być także wykorzystywane do drukowania plików tekstowych. Wszystko zależy od typu prowadzonej działalności oraz potrzeb firmy.