28 czerwca 2019

Kategoria:
Elektronika

Szlifierki do gipsu typu żyrafa – charakterystyka

Szlifierka do gipsu to niezbędny element wyposażenia każdej profesjonalnej ekipy budowlanej i remontowej. Urządzenia tego typu służą do szybkiego wydajnego wygładzania powierzchni ścian gipsowych w celu przygotowania ich do położeniu tynku, malowania czy naklejenia tapet. Spośród wielu rodzajów szlifierek na szczególną uwagę zasługują tak zwane żyrafy. Czym się one charakteryzują?

Szlifierka typu żyrafa – co to takiego?

„Żyrafą” nazywanym szlifierki wyposażone w teleskopową rękojeść, której długość można dowolnie zmieniać w wyznaczonym zakresie. Przykładowo długość rękojeści szlifierki LHS 225 PRO VARIO marki Menzer można regulować w zakresie od 155 cm do 195 cm. Szlifierki tego typu cieszą się sporą popularnością, ponieważ urządzenie można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb i preferencji, a także do aktualnie wykonywanego zadania.

Zalety żyraf

Możliwość regulacji rękojeści szlifierki to najważniejsza zaleta żyraf. Dzięki niej możemy z łatwością sięgnąć do dowolnego miejsca z wygodnej, stojącej pozycji – nie musimy się schylać, by wygładzić powierzchnie gipsu przy podłodze ani wchodzić na drabinę, by sięgnąć do sufitu. Do wielu modeli żyraf możemy podłączyć odkurzacz przemysłowy – dzięki temu pył powstający podczas szlifowania powierzchni jest na bieżąco usuwany, co nie tylko pozytywnie wpływa na komfort pracy, ale także zmniejsza zagrożenie dla zdrowia.

Jak wybrać żyrafę?

Wybór dostępnych na rynku modeli typu żyrafa jest dość szeroki, dlatego przed zakupem konkretnego modelu należy rozważyć, czy na pewno odpowiada on naszym potrzebom. Na co należy zwrócić uwagę?

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów szlifierek w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić parametry pracy urządzenia – mówi przedstawiciel sklepu internetowego CTN24.pl

Najważniejszym z nich jest moc, która wpływa na wydajność – im większa moc, tym dłużej możemy pracować z trudnym materiałem. Kolejny istotny parametr to rozmiar stopy, odpowiedzialnej za szlifowanie. Tutaj należy zachować umiar. Duża stopa co prawda przyspiesza pracę, jednak zwiększa również masę urządzenia, co przy długiej pracy może być bardziej uciążliwe. Dla zachowania jak największej precyzji należy sprawdzić, czy szlifierka posiada regulację prędkości obrotowej oraz jej zakres. Ponadto powinniśmy zwrócić uwagę na całościową masę urządzenia oraz zakres regulacji długości rękojeści. Pod tym względem również należy zachować pewną rozwagę – długa rękojeść pozwoli nam szlifować wysoko położone sufity, jednak może być dość niewygodna przy pracy w ciaśniejszych pomieszczeniach.