7 marca 2017

Kategoria:
Elektronika

Rodzaje zasilających kolumn medycznych – stojące i sufitowe

Medyczne kolumny zasilające integrują wszystkie media dostarczane z różnych źródeł, które są niezbędne zarówno dla pacjenta, jak i dla personelu medycznego. Występują w wersji stojącej i sufitowej.

Czym są kolumny medyczne

Medyczne kolumny zasilające są urządzeniami, które zaopatrują stanowiska terapeutyczne w próżnię, energię elektryczną oraz w media gazowe. Ponadto, zapewniają łączność informatyczną i audiowizualną wewnątrz szpitala, a także organizują sprzęt oraz aparaturę szpitalną.

-W zależności od potrzeb, kolumny medyczne mogą posiadać gniazda teleinformatyczne i elektryczne, punkty poboru gazów medycznych oraz systemy alarmowe. Dodatkowo są podstawą dla szyn medycznych, półek, uchwytów dla monitorów pomp infuzyjnych, a także innych sprzętów, które w danym pomieszczeniu są niezbędne – tłumaczy ekspert, który reprezentuje firmę INMED-KARCZEWSCY.

Podział kolumn

Zasilające kolumny medyczne, w zależności od konfiguracji, podzielić można na

  • chirurgiczne,
  • anestezjologiczne,
  • endoskopowe,
  • sal OIT.

Kolumny wykonuje się z anodowanych, specjalnie wytłaczanych i malowanych proszkowo na życzenie profili aluminiowych. Można montować je do stropów różnego rodzaju i mogą mieć pojedyncze lub podwójne pionowe i poziome ramiona o różnych długościach.

Rodzaje kolumn medycznych

Kolumny medyczne występują w dwóch wersjach:

  • Sufitowej – przeznaczone na sale intensywnego nadzoru i na sale operacyjne, występują w wersjach kolumn chirurgicznych, anestezjologicznych, perfuzjonisty i laparoskopowych. Zapewniają podłączenie aparatury medycznej o napięciu 230 V, odciąg gazów poanestetycznych, pobór gazów medycznych i podłączenie przewdou ekwipotencjalizacji.
  • Stojącej – stosowane są tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania jednostek wiszących i naściennych, ze względu np. na małą wytrzymałość stropu. Pełnią podobne funkcje, co kolumny sufitowe.